Kampania „Kleszczowe zapalenie mózgu. Szczepimy! Zapobiegamy!” realizowana przez fundację Aby żyć.

Kategoria: Informacje prasowe

Fundacja Aby żyć została powołana w celu propagowania w Polsce profilaktyki zagrożeń chorobami zakaźnymi układu nerwowego. Głównie skupia się na profilaktyce chorób wywołanych przez wirusa kleszczowego zapalenia mózgu oraz meningokoki i pneumokoki. Realizuje m.in. kampanię społeczno - edukacyjną „Kleszczowe zapalenie mózgu. Szczepimy! Zapobiegamy!”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą kleszcze ze szczególnym uwzględnieniem kleszczowego zapalenia mózgu (KZM) oraz zachęcenie do szczepień ochronnych w celu zapobiegania groźnemu dla życia i zdrowia wirusowi (KZM).

więcej informacji na stronie www.abyzyc.pl

plakat informacyjny