Wizyta delegacji powiatu hajnowskiego w regionie Nordsee - Treene

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 10-15.09.2014 r. 25 - osobowa delegacja składająca się z radnych powiatu  oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Hajnówce  uczestniczyła w wizycie  w regionie Nordsee - Treene z okazji jubileuszu 10-lecia działalności Stowarzyszenia "Przyjaciele Hajnówki". W trakcie uroczystego spotkania podsumowana została działalność stowarzyszenia zrzeszającego osoby wspierające współpracę z Powiatem Hajnowskim. Członkowie stowarzyszenia liczącego prawie 60 członków aktywnie uczestniczą we wszystkich działaniach organizowanych w ramach współpracy, m.in. wizytach studyjnych przedstawicieli samorządów, nagradzaniu uczniów powiatu hajnowskiego za działalność społeczną, udziale orkiestry dętej w Święcie Muzyki oraz inicjują wewnętrzne spotkania z elementami polskimi. Delegacja gościła również w Starostwie Powiatowym Północnej Fryzji, gdzie spotkała się ze Starostą Dieterem Harrsen, który scharakteryzował powiat oraz jego tendencje rozwojowe. Ponadto odbyła się wizyta w Przedszkolu Brückengruppe współpracującym z  Przedszkolem Nr 5 w Hajnówce. Przedstawiciele delegacji poznali piękno i specyfikę terenów regionu partnerskiego. Szczególnym przeżyciem był spacer po wattach Morza Północnego.

wizyta

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02