Współpraca Przedszkola nr 5 w Hajnówce z przedszkolem Brückengruppe w Hattstedt

Kategoria: Informacje prasowe

W sierpniu 2015r. dyrekcja oraz nauczycielki Przedszkola nr 5 w Hajnówce, w składzie: Krystyna Kojło, Mirosława Maciuka, Julita Tokajuk, Elżbieta Sterlingow i Joanna Suchodoła wraz z pracownikiem Starostwa Powiatowego w Hajnówce Lucyną Lewczuk odwiedziły przedszkole w Hattstedt w północnych Niemczech. Współpraca i przyjaźń przedszkoli trwa już kilkanaście lat. Nauczycielki miały okazję zaobserwować organizację pracy przedszkola prowadzonego przez Juttę Gautsch, wymieniały się doświadczeniami, poszerzały swoją widzę i zdobywały nowe umiejętności podczas wspólnej pracy na zajęciach. W czasie tegorocznej wizyty tematem wiodącym była muzyka, podkreślano jej ogromną rolę w kształtowaniu osobowości małego dziecka. Kadra pedagogiczna niemieckiego przedszkola przygotowała swoim gościom warsztaty oraz cykl zajęć z zakresu interaktywnego czytania książki z wykorzystaniem muzyki. Nauczycielki z Przedszkola nr 5 podzieliły się również swoją wiedzą organizując dzieciom z grup przedszkolnych zajęcia z edukacji muzycznej, wspólnie z dziećmi zostały wykonane proste instrumenty muzyczne. Uwieńczeniem zajęć było wspólne muzykowanie przy utworach muzyki poważnej. Dodatkową atrakcją były zajęcia logopedyczne prowadzone z wykorzystaniem utworów muzycznych, podczas których dzieci mogły usprawniać artykulatory oraz ćwiczyć oddychanie i koordynację słuchowo-ruchową.

Kadra przedszkola spotkała się również z władzami miasta, dzielono się spostrzeżeniami na temat współpracy przedszkoli oraz omawiano dalszą ,,ścieżkę'' wspólnych działań.

Pobyt w Hattstedt miał również  charakter rekreacyjny. Odbył się wspaniały rejs statkiem po Morzu Północnym oraz wycieczka do pobliskich miejscowości. Największą atrakcją zorganizowaną na zakończenie pobytu był spacer po Wattach Morza Północnego, podczas którego można było podziwiać florę i faunę tych wspaniałych terenów oraz obserwować oddalone wyspy.

Wizyta u naszych przyjaciół z Niemiec zaowocowała wymianą doświadczeń i zdobyciem nowych umiejętności, a w pamięci uczestników pozostały wspaniałe i niezapomniane wrażenia.

 

                                             Przygotowały: Joanna Suchodoła, Elżbieta Sterlingow

 

wizyta

wizyta

wizyta

wizyta

wizyta

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi