Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje: FINAŁ POWIATU HAJNOWSKIEGO W CZWÓRBOJU LA

Kategoria: Sport

Bieg na 60 i 600/1.000 m., skok w dal (skok wzwyż) oraz rzut piłeczką palantową, to doskonały przegląd motoryczny młodych adeptów królowej sportu – lekkiej atletyki. Taki właśnie sprawdzian mieli uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych powiatu hajnowskiego rocznika 2001 i mł.(70 osób) w Mistrzostwach Powiatu Hajnowskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym, przed zbliżającymi się półfinałami wojewódzkimi. 

Zawody zostały przeprowadzone dnia 26 kwietnia 2016 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji (skok w dal, 60 m. i 600/1.000 m.) oraz w Zespole Szkół nr.3 (skok wzwyż) w Hajnówce.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek  Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce, a poszczególne konkurencje sędziowali  nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczących szkół i pracownicy OSiR.

Impreza dofinansowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hajnówce.

Kategoria dziewcząt:

  I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – 679 pkt.

  Opiekun – Lucyna Waszkiewicz. – awans do półfinałów

 

 II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce -639 pkt.

 Opiekun – Andrzej Downarowicz – awans do półfinałów

 

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Hajnówce – 630 pkt.

Opiekun – Andrzej Grygoruk

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Czyżach – 527 pkt.

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce – 418 pkt.

VI miejsce -  Szkoła Podstawowa nr Narwi – 337 pkt.

Najlepsze zawodniczki:

  1. Angelika Dymowicz (SP Czyże) – 197 pkt.
  2. Aleksandra Osipczuk (SP 2 Hajnówka) – 190 pkt.
  1. Malgorzata Karpiuk (SP 6 Hajnówka) – 184 pkt.
  2. Karolina Hodun (SP 5 Hajnówka) – 165 pkt.
  3. Oliwia Czurak (SP 6 Hajnówka) – 148 pkt.
  1. Kamila Stankiewicz (SP 5 Hajnówka) – 147 pkt.

7.   Roksana Kozar (SP 2 Hajnówka) – 145 pkt.

8.   Katarzyna Urynowicz (SP 2 Hajnówka) – 134 pkt.

Najlepsze wyniki na podstawie tabeli wielobojowej:

– Angelika Dymowicz (SP Czyże) 82 pkt. w  biegu na 60 m. - 8,98 sek.  

- Roksana Kozar (SP 2 Hajnówka) 64 pkt. w  biegu na 60 m. - 9,40 sek.   

- Oliwia Czurak (SP 6 Hajnówka) 60 pkt.  biegu na 60 m. - 9,53 sek. 

Kategoria chłopców:

 I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Hajnówce – 708 pkt.

 Opiekun – Lucyna Waszkiewicz  – awans do półfinałów

 II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Hajnówce -533 pkt.  

 Opiekun – Andrzej Grygoruk – awans do półfinałów

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Dubinach – 484 pkt.

Opiekun – Mirosław Kojło

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce – 481 pkt.

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Narwi – 470 pkt.

VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hajnówce – 209 pkt.

Najlepsi zawodnicy:

      1. Jerzy Milcz (SP 2 Hajnówka) – 201 pkt.

      2. Jakub Czarnocki (SP 2 Hajnówka) – 152 pkt.

          Jakub Siotkowski (SP Narew) – 152 pkt.

      4. Stanisław Artemiuk (SP 5 Hajnówka) – 137 pkt.

      5. Kacper Lesiak (SP 2 Hajnówka) – 136 pkt.

          Michał Ginszt (SP Dubiny) – 136 pkt.

      7. Konrad Jaroszuk (SP 2 Hajnówka) – 133 pkt.

      8. Mateusz Michałowski (SP 6 Hajnówka) – 128 pkt.

Najlepsze wyniki na podstawie tabeli wielobojowej:

– Jakub Czarnocki (SP 2 Hajnówka) 71 pkt. w rzucie piłeczką palantową - 48 m.

- Stanisław Artemiuk (SP 5 Hajnówka) 67 pkt. w rzucie piłeczką palantową - 46 m.

- Jakub Siotkowski (SP Narew) 65 pkt. w rzucie piłeczką palantową - 45 m.       

Półfinały wojewódzkie z udziałem reprezentacji dziewcząt i chłopców z SP 2 Hajnówka, dziewcząt z SP 5 Hajnówka i chłopców z SP 6 Hajnówka,  odbędą się 10 maja 2016 r. (wtorek) o godz.10.00 na stadionie MOSiR Białystok.

Przewodniczący Powiatowego SZS

Janusz Ludwiczak

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody