Delegacja z Łotwy gościła w Powiecie Hajnowskim

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 12 – 15 maja Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży gościł delegację z Łotwy  w osobach dyrektora Andrisa Bandusa z Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej z Dagdy na Łotwie wraz z pielęgniarkami i pracownikami ośrodka. Wizyta miała charakter studyjny, w trakcie pobytu goście zapoznali z zasadami funkcjonowania Domu, poznali pensjonariuszy. Spotkanie stanowiło  okazję do wymiany doświadczeń z zakresu opieki społecznej oraz zdrowotnej.  Delegacja z Łotwy spotkała się ponadto z władzami powiatu: Starostą Hajnowskim Mirosławem Romaniukiem, Wicestarostą Jadwigą Dąbrowską, Przewodniczącym Rady Powiatu Lechem Janem Michalakiem oraz radnymi Rady Powiatu Hajnowskiego.

Trzydniowy pobyt upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze. Pracownicy Domu wraz z dyrekcją zadbali, by goście poznali znaczenie podlaskiej gościnności – a wszystko dzięki bogatemu programowi wizyty, umożliwiającemu także poznanie regionalnych skarbów – przyrodniczych i kulturowych. W trakcie pobytu delegacja z Łotwy zwiedziła Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży, Rezerwat Pokazowy Żubrów, ponadto wzięła udział w koncercie galowym XXXV  Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Obie strony rozstawały się w przyjaznej atmosferze, bogatsze w nową wiedzę i doświadczenie – tak cenne w przypadku współpracy z drugim człowiekiem. Współpraca ma być kontynuowana. Wizyta delegacji z Łotwy stanowi kontynuację współpracy – w 2015r., na zaproszenie Przewodniczącej Rady Okręgu Dagda Sandry Viskure i Dyrektora Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej  Andrisa Bandunsa, Łotwę odwiedziła 9-osobowa delegacja pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik”. O tym więcej tutaj.

Katarzyna Nikołajuk

 

wizyta

wizyta

wizyta

wizyta

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi