Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje: lekkoatletyczne szranki

Kategoria: Sport

Tydzień czasu po rywalizacji gimnazjalistów w szranki lekkoatletyczne stanęli uczniowie szkół podstawowych z klas szóstych i młodsi. W większości byli to zawodnicy, którzy uprzednio rywalizowali w czwórboju.

Igrzyska LA na szczeblu powiatowym odbyły się 16 maja 2016r. na stadionie OSiR Hajnówka. W sześciu konkurencjach biegowych(60m, 200m, 600m., 1000m., sztafeta 4x 100m.), w dwóch konkurencjach rzutowych (pchnięcie kulą, rzut oszczepem) i skoku w dal rywalizowało 63 zawodników i zawodniczek z pięciu szkół powiatu hajnowskiego. Najlepiej zaprezentowali się: Aleksandra Osipczuk i Jerzy Milcz z SP 2 Hajnówka.

Był to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi się Finałami Grupy Południowej, które odbędą się dnia 31.05.2016 r. o godz.10.00 na stadionie MOSiR w Białymstoku.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Sędziami konkurencji byli nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczących szkół, pracownicy OSiR oraz Roman Sacharczuk (trener sekcji LA KS.Puszcza – Parkiet Hajnówka.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hajnówce.

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

 

DZIEWCZĘTA

60 m.

                         I  miejsce – OSIPCZUK ALEKSANDRA (SP 2 Hajnówka) – 9,14

                        II miejsce -  KOZAR ROKSANA (SP 2 Hajnówka) – 9,43

                       III miejsce -  KARPIUK MAŁGORZATA (SP 6 Hajnówka) – 9,48

200 m.

                         I miejsce – KARPIUK MAŁGORZATA (SP 6 Hajnówka)  - 33,31

                        II miejsce – OSIPCZUK ALEKSANDRA (SP 2 Hajnówka) – 33,34

                       III miejsce – DRYWULSKA AMELIA (SP 6 Hajnówka) – 34,32

                                                                                      600 m.

                         I miejsce -  SUCHODOŁA OLA (SP 2 Hajnówka) – 2.17,15

                        II miejsce – NEJFELD KAROLINA (SP 2 Hajnówka) – 2.20,46

                       III miejsce – SKIBA PATRYCJA (SP 2 Hajnówka) – 2.22,08                                                  

Skok w dal

                         I miejsce – OSIPCZUK ALEKSANDRA (SP 2 Hajnówka) – 3,78

                        II miejsce – DYMOWICZ ANGELIKA (SP Czyże) – 3,72

                       III miejsce – KOZAR ROKSANA (SP 2 Hajnówka) – 3,68

                                                                                 Pchnięcie kulą

                         I miejsce – MACIUKA IZABELA (SP 2 Hajnówka)) – 4,75

                        II miejsce – STEFANIUK KAROLINA (SP 2 Hajnówka) – 3,95

                                                                                 Rzut oszczepem

                         I miejsce – URYNOWICZ JULIA (SP 2 Hajnówka)) – 11,80

                                                                               Sztafeta 4 x 60 m.

                         I miejsce – SP 2 Hajnówka– (Nikiciuk W., Kozar R., Urynowicz J., Osipczuk O.) -  39,23                                                                          

                        II miejsce -  SP Czyże– (Białowieżec M., Dymowicz A., Kuprianowicz J., Pupek M.) – 39,94

                      III miejsce  – SP 2 Hajnówka (Nejfeld K., Skiba P., Suchodoła O.) – 43,15                                                                              

 

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA DZIEWCZĄT

I miejsce SP 2 HAJNÓWKA – 6 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe

                                                                                                                                             

II miejsce SP 6 HAJNÓWKA  - 1 złoty, 0 srebrnych, 2 brązowe

 

III miejsce SP CZYŻE – 0 złotych, 2 srebrne, 0 brązowych

 

IV miejsce SP NAREW - 0 złotych, 0 srebrnych, 0 brązowych

 

CHŁOPCY

60 m.

                        I miejsce – MILCZ JERZY (SP 2 Hajnówka) – 8,82

                       II miejsce – SIOTKOWSKI JAKUB (SP Narew) – 9,14

                      III miejsce – JAROSZUK KONRAD (SP 2 Hajnówka) – 9,21

200 m.

                     I miejsce – MICHAŁOWSKI MATEUSZ (SP 6 Hajnówka) – 31,40

                       II miejsce – KOT FILIP (SP Dubiny) – 32,67

                      III miejsce – KOTOWICZ KRZYSZTOF (SP Narew) – 34,18

600 m.

                        I miejsce – MILCZ JERZY (SP 2 Hajnówka) – 1.53,20

                       II miejsce – ZABROCKI DAMIAN (SP Czyże) – 2.05,94

                      III miejsce – ALEKSIEJUK JAKUB (SP Narew) – 2.08,34

1.000 m.

                  I miejsce – POSKROBKO BARTEK (SP Narew) – 3.35,76

                       II miejsce – TOKAJUK ANTONI (SP 6 Hajnówka) – 3.39,39

                      III miejsce – NICZYPORUK GABRIEL (SP Dubiny) – 3.47,44

Skok w dal

                        I miejsce – JAROSZUK KONRAD (SP 2 Hajnówka) – 4,15

                       II miejsce – GINSZT MICHAŁ (SP Dubiny) – 3,99

                      III miejsce – MILCZ JERZY (SP 2 Hajnówka) – 3,99

Pchnięcie kulą

                        I miejsce – FIEDORUK MICHAŁ (SP Narew) – 8,30

                      II miejsce – GINSZT MICHAŁ (SP Dubiny) – 8,05

                      III miejsce – FRANKOWSKI TOMASZ (SP Narew) – 7,60

Rzut oszczepem

                        I miejsce – SIOTKOWSKI JAKUB (SP Narew) – 26,50

                       II miejsce – FRANKOWSKI TOMASZ (SP Narew) – 17,70

                      III miejsce – GINSZT MICHAŁ (SP Dubiny) – 17,60

Sztafeta 4 x 60 m.

                        I miejsce – SP Narew (Kononiuk A., Kotowicz K., Siotkowski J., ) – 37,42

                      II miejsce – SP 2 Hajnówka (Gawryluk A., Jaroszuk K., Milcz J., Niewiarowski P.)  – 37,77

                     III miejsce – SP Dubiny (Ginszt M., Kot F., Niepogoda T., Pucinik Ł. – 38,19)

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA CHŁOPCÓW

I miejsce SP NAREW – 4 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe

 

I miejsce SP 2 HAJNÓWKA – 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe

 

II miejsce SP 6 HAJNÓWKA - 1 złoty, 1 srebrny, 0 brązowych

 

IV miejsce SP DUBINY - 0 złote, 3 srebrne, 3 brązowe

 

V miejsce SP CZYŻE - 0 złotych, 1 srebrny, 0 brązowych

Organizatorzy życzą wielu sukcesów sportowych na półfinałach i finałach wojewódzkich.

                                                                                                           

                                                                                                            Przewodniczący Powiatowego SZS

                                                                                                                            Janusz  Ludwiczak

 

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody