Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce wróciła z sukcesem z XII Święta Muzyki w Hattstedt!

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 21 – 26 lipca Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Hajnówce brała udział w XII Święcie Muzyki w Hattstedt w Niemczech. Wspólnie z orkiestrą przed publicznością prezentował się również zespół hajnowskich mażoretek, upiększając profesjonalnym tańcem, jej kolejne występy. Zaproszenie orkiestry dętej do udziału w tym prestiżowym festiwalu muzycznym było możliwe dzięki wieloletniej współpracy Powiatu Hajnowskiego z Urzędem Nordsee - Treene, która trwa już od 2000 r. Tegoroczny wyjazd był już szóstą prezentacją hajnowskiej orkiestry podczas Międzynarodowego Święta Muzyki.

Wyjazd do Niemiec był możliwy przede wszystkim dzięki dofinansowaniu przez organizację PNWM (Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży). Organizacja ta od wielu lat wspiera inicjatywy, w których motywem przewodnim są spotkania młodzieży polskiej i niemieckiej. Spotkania te mają służyć wzajemnemu  zrozumieniu, obalaniu uprzedzeń oraz kształtować wspólną odpowiedzialność młodzieży polskiej i niemieckiej dla przyszłości Europy. PNWM po raz kolejny pomogła orkiestrze z Hajnówki. Wyjazd został dofinansowany również przez Urząd Miasta Hajnówka oraz Starostwo Powiatowe w Hajnówce.

Udział w paradzie dla muzyków hajnowskiej orkiestry był w pewnym sensie wakacyjną przygodą. Jednak nie można tego powiedzieć o koncercie przed profesjonalnym jury. To był prawdziwy muzyczny egzamin dojrzałości, który orkiestra zdała i to występując w grupie orkiestr grających zawodowo! Trzecie miejsce, gdzie do pierwszego brakowało dziesięć punktów jest wielkim wyróżnieniem. Warto tu wspomnieć, że w składzie orkiestry dominuje młodzież - wychowankowie dyrygenta oraz wiele dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z muzyką.  To głównie dla nich dyrygent przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie do PNWM. Projekt umożliwił młodzieży nie tylko wyjazd za granicę. Zapewnił jej również to, co lubi najbardziej, rozrywkę, taniec, śpiew i wspólne spotkania.

 Dzięki partnerskiej orkiestrze Spielmannszug z Hattstedt oraz Stowarzyszeniu „Przyjaciele Hajnówki” orkiestra w czasie wolnym mogła skorzystać z wielu atrakcji. Wspólnie z niemieckimi rówieśnikami bawiła się na dyskotece, zwiedzała lokalne miasteczka, kąpała się w Morzu Północnym, zwiedzała muzeum morskie. Wyjazd był udany.  

Krzysztof Łapiński

dsc_8405.jpg

orkiestra

orkiestra

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi