Mammobus w powiecie hajnowskim w sierpniu

Kategoria: Zdrowie

Kilka minut – tyle czasu musimy poświęcić by wykonać mammografię. Wystarczy tylko kilka minut, by zadbać o swoją przyszłość. LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

O Narewka - 25 sierpnia przy Urzędzie Gminy, Białowieska 1

O Hajnówka - 26 i 27 sierpnia przy Urzędzie Miasta, Zina 1

O Narew - 26 sierpnia na rynku

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Wszystkie Panie zainteresowane badaniem powinny się uprzednio zarejestrować  pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie jest nie większe niż przy RTG zęba. Dlatego też, drogie Panie, nie zwlekajcie z decyzją - te kilka minut może zaważyć o „zdrowej” przyszłości. Wykonanie mammografii pozwala na wykrycie wczesnego stadium choroby - wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, przez co  zwiększa szansę całkowitego wyleczenia. Gorąco zachęcamy do badania mieszkanki powiatu hajnowskiego.

Kontakt:

Agata Jabłonowska
Specjalista ds. Marketingu i PR
LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul. Nocznickiego 8a 81-454 Gdyni
m: 607 931 133 e: agata.jablonowska@luxmed-diagnostyka.pl<agata.jablonowska@luxmed-diagnostyka.pl>

Katarzyna Nikołajuk