Fantomy w Sali Edukacyjnej Ognik w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce

Kategoria: Informacje prasowe

Sala Edukacyjna Ognik, która mieści się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce wzbogaciła się o trzy nowe fantomy.

Sala Edukacyjna Ognik powstała w 2015 roku w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach –„Bezpieczna+”, którego resortem wiodącym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a partnerem Państwowa Straż Pożarna. Celem sali edukacyjnej „Ognik” jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami, które mogą napotkać na co dzień oraz sposobami zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Ścieżka edukacyjna składa się z dwóch etapów:

- zajęcia w salce wykładowej – rozpoznawanie zagrożeń, zasady wzywania służb ratowniczych, podstawy udzielania pierwszej pomocy, nauka numerów alarmowych, znaków na drogach ewakuacyjnych,

- symulowane mieszkanie – przedstawienie zagrożeń występujących w domu (przedmioty codziennego użytku).

Dzięki zaangażowaniu pracowników komendy możliwym stał się zakup profesjonalnego sprzętu do nauki pierwszej pomocy. Zestaw fantomów składa się z trzech manekinów (dorosły, dziecko, niemowlę) umożliwiających realistyczny trening podstawowych czynności z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej osób we wszystkich grupach wiekowych.

Już od sierpnia ruszają zapisy na zajęcia w Sali Edukacyjnej Ognik z wykorzystaniem nowego sprzętu. Projekt rekomendowany jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III) i dzieci uczęszczających do przedszkoli, a także dla starszych klas szkół podstawowych i  gimnazjów. Mile widziane są również rodziny z dziećmi.

Fantomy zakupiono w związku z realizacją projektu „Ogniki” uczą się ratować dzięki mikrodotacji otrzymanej w ramach konkursu „Podlaski Pozarządowy Fundusz Mikrodotacji” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapisy pod nr tel. 085 682 95 91

Dorota Smyk

Komenda Powiatowa PSP w Hajnówce

logo

plakat

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi