Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje: Jesienne bieganie przełajowe

Kategoria: Sport

Sztafety zwłaszcza przełajowe trzymają w napięciu trenerów i kibiców, aż do ostatniej zmiany. Rotacja miejsc jest widoczna na przełomie całego biegu, który trwa około 40 minut. Sytuacja taka spowodowana jest poziomem wytrzymałości poszczególnych zawodników. Już od kilku lat w tego typu zawodach startuje maksymalnie siedem reprezentacji: cztery z Hajnówki i trzy z terenu (Narew, Narewka, Czyże). Zapewne duży wpływ na tą sytuację ma ilość osób jaką należy dysponować, żeby wziąć udział w sztafecie.

Zawody zorganizowano przy pięknej jesiennej pogodzie w dniu 29 września 2016 r. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Hajnówce biegi przeprowadzono po raz pierwszy na nowo przygotowanych trasach. Wspaniała baza i infrastruktura w postaci obszernego parkingu, toalety, małpiego gaju i możliwości podłączenia nagłośnienia, znacznie podniosła rangę imprezy. W imprezie biegowej wzięło udział 170 osób.

Sędziami zawodów byli pracownicy OSiR: Sławomir Andrejuk, Marek Hanula, Anatol Hajduk, Jan Sawko, Tomasz Dobosz, Paweł Dmitruk oraz Edward Poniecki i Roman Sacharczuk.

Organizator tj. Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji składa serdeczne podziękowanie Starostwu Powiatowemu za sfinalizowanie organizacji imprezy, Urzędowi Miasta w Hajnówce za ufundowanie pucharów oraz Nadleśnictwu Hajnówka za przygotowanie tras biegowych oraz udostępnienie obiektu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Sztafety SP DZIEWCZĄT

I miejsce – SP 2 HAJNÓWKA

(skład sztafety: Julita Bartoszewicz, Weronika Basiukiewicz, Gabriela Goławska,  Julia Łojko, Karolina Nejfeld, Kornelia Pupek, Malgorzata Romaniuk, Monika Sieńko, Patrycja Skiba, Aleksandra, Suchodola).Opiekun – Bartosz Downarowicz).

II miejsce – SP 3 HAJNÓWKA

III miejsce – SP6 HAJNÓWKA

IV miejsce – SP NAREWKA

Sztafety SP CHŁOPCY

I miejsce – SP NAREWKA

(skład sztafety:  Łukasz Ancutko, Dawid Andruszko, Mateusz Biedrycki, Dawid Charkiewicz, Aleksander Czerniecki, Jakub Hawieńczyk, Igor Jastrzębski, Łukasz Klimiuk, Jakub Kołecki, Jakub Oniszczuk. Opiekun – Michał Panfiluk.)

II miejsce – SP NAREW

III miejsce – SP 6 HAJNÓWKA

IV miejsce – SP 5 HAJNÓWKA

V miejsce – SP 3 HAJNÓWKA

Sztafety PG DZIEWCZĄT

I miejsce – PG CZYŻE

(skład sztafety: Marta Bołtromiuk, Angelika Dymowicz, Ewelina Jancewicz, Aleksandra Michaluk, Sylwia Nikolajuk, Anna Ochryciuk, Natalia Sielewiesiuk, Malgorzata Szyło, Malgorzata Woroniecka, Malgorzata Zabrocka. Opiekun – Mariola Sawczyńska).

II miejsce – PG 3 HAJNÓWKA

III miejsce – PG NAREWKA

Sztafety PG CHŁOPCÓW

I miejsce – PG NAREW

(skład sztafety: Jakub Andrzejczyk, Patryk Chodakowski, Paweł Jakubiuk, Daniel Łukaszuk, Daniel Mińko, Andrzej Oksentowicz, Krystian Poskobko, Jakub Siotkowski, Łukasz Szwarc, Jakub Wawrzeniuk, Łukasz Zankiewicz. Opiekun – Paweł Pleskowicz, JerzyKopiejczyk)

II miejsce – PG NAREWKA

III miejsce – PG 2 HAJNÓWKA

IV miejsce – PG 3 HAJNÓWKA

V miejsce – PG 1 HAJNÓWKA

Awans do finałów grupy południowej uzyskały po trzy sztafety.

Półfinały Grupy Południowej odbędą się dnia:

• 7 października 2016 r. o godz.1000  w ZSS Supraśl – Szkoły Podstawowe
  • 7 października 2016 r. o godz.1140 w ZSZ Supraśl – Szkoły Gimnazjalne