Delegacja z Łotwy z wizytą w Hajnówce

Kategoria: Informacje prasowe

wizytaW dniach 19-21.10.2016 r. miasto Hajnówka odwiedziła 6-cio osobowa delegacji z Łotwy, z miasta Kraslav. W skład delegacji weszli przedstawiciele samorządu, z burmistrzem Gunnarem Upenieks na czele oraz lokalni przedstawiciele branży gospodarczej.

Członkowie delegacji byli zainteresowani nawiązaniem współpracy z lokalnymi przedsiebiorcami z branży metalowej i drzewnej. Delegacja zapoznała się z ofertą:

• Zakładów Maszynowych "HAMECH" Sp. z o. o. kotłownie, suszarnie, obrabiarki
  • Zakładu Stolarstwa Ogólnego KON-STOL M.H.W.R. Kondraciuk
  • Zakładu Drzewnnego „ANDREWPOL" Andrzej Pryczynicz
  • Producenta kotłów, kotły c.o., kotły na drewno Moderatora Sp. z o.o.
  • Gospodarstwa Ogrodniczego Bożeny Dmitruk w Kuraszewie

Goście poznali też obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Zaplanowano zwiedzanie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz wyjazd do Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego.

Podczas spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta Hajnówka poruszano tematy dalszej współpracy na płaszczyźnie wymiany kulturalno-sportowej dzieci i młodzieży.

Delegacja spotkała się również z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Emilia Rynkowska

wizyta