Hajnowski Szpital w złotej setce „Rankingu Szpitali”

Kategoria: Informacje prasowe

certyfikatHajnowski SP ZOZ kończy rok pasem sukcesów.  Nie tak dawno informowaliśmy o uroczystym otwarciu Dziennego Domu Opieki Medycznej oraz Oddziału Wewnętrznego z pododdziałem opieki kardiologicznej i – jak się okazuje – na tym nie koniec niespodzianek.

Dzięki intensywnej pracy, hajnowski SP ZOZ sukcesywnie poszerza ofertę świadczonych usług medycznych,  przekształcając się tym samym się w nowoczesny ośrodek. Potwierdza to najnowszy ranking „Bezpieczny Szpital” przygotowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firmę doradczą Idea Trade.  W tegorocznym rankingu uczestniczyło 226 szpitali z całej Polski. Do Złotej Setki najlepszych szpitali ponownie zakwalifikował się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, zajmując wysokie 31 miejsce (a drugie w województwie) uzyskując  841,63 punktów na 1000 możliwych.  Ocenie poddano m.in. zarządzanie szpitalem, jakość usług medycznych i opiekę nad pacjentem, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg. Pod uwagę brano również to, czy przy placówce znajduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem pozytywnych zmian, jakie zaszły w ostatnich latach w szpitalu. Hajnowski ZOZ ciągle intensywnie się rozwija. Poza tegorocznymi sukcesami jakimi jest m.in. wyżej wspomniany Dzienny Dom Opieki Medycznej i remont pododdziału kardiologicznego, SP ZOZ może pochwalić się szeregiem inwestycji. W 2014r. w ramach transgranicznego projektu Polska – Białoruś – Ukraina „Rozwój współpracy transgranicznej w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób przenoszonych przez kleszcze w rejonach endemicznego ich występowania na pograniczu polsko-białoruskim”, do placówki trafił sprzęt warty 1,5 mln zł. Dokonano także remontu otwarcie Medycznego Laboratorium Diagnostycznego. W 2014r. dokonano także uroczystego otwarcia oddziałów rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej. Placówka realizuje ponadto programy profilaktyczne finansowane przez NFZ, ale także własne. Hajnowski SP ZOZ może pochwalić się również Certyfikatem zarządzania jakością ISO oraz certyfikatem akredytacyjnym przyznanym jest przez Ministra Zdrowia.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Katarzyna Miszczuk