Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje: Szczypiorniak w wydaniu podstawowym

Kategoria: Sport

Koszykówka już od dwóch lat nie jest rozgrywana na szczeblu powiatu hajnowskiego w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego. Zainteresowanie tą dyscypliną jest minimalne na wszystkich poziomach edukacji szkolnej. Czy tak również stanie się z piłką ręczną!? Wszystko wskazuje, że tak. Obym był złym prorokiem, bo może to tylko chwilowa stagnacja.

W Mistrzostwach Powiatu Hajnowskiego, które odbyły się 13.12.2016r. zabrakło dziewcząt ze szkół podstawowych, a wśród chłopców rozegrano tylko jedno spotkanie, gdyż uczestniczyły w nim tylko dwie drużyny. Należy wspomnieć, że dziewczęta miały również gwarantowane dwa miejsca na wyższym szczeblu rozgrywek.

CHŁOPCY:

- SP 6 HAJNÓWKA – SP NAREW 9 : 8

I miejsce – SP 6 HAJNÓWKA - awans do półfinałów Grupy Południowej

(skład drużyny: Mariusz Dobosz, Adrian Gabiec, Krzysztof  Iwaniuk, Mateusz Iwaniuk, Łukasz Jurczuk, Lukasz Mańkowski, Adam Olifieruk, Kacper Plech, Albert Smyk, Antoni Tokajuk, Adam Ziniewicz . Trener – Piotr Oniszczuk).

II miejsce – SP NAREW - awans do półfinałów Grupy Południowej(skład drużyny: Jakub Aleksiejuk, Dawid Bańkowski, Janusz Bańkowski, Adam Kononiuk, Krzysztof  Kotowicz, Łukasz Kotowicz, Bartosz Ostapczuk, Bartek Poskrobko. Trener – Paweł Pleskowicz).

Półfinał Grupy Południowej chłopców odbędzie się 10.02.2017r. o godz.10.00:

- SP 6 Hajnówka z pierwszego miejsca zagra w powiecie białostockim,

- SP Narew z drugiego miejsca zagra w powiecie bielskim.

Zgłoszenia przez SRS do dnia 17 stycznia 2017r.

Organizator tj. Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Hajnówce składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji ZS 3 w Hajnówce i pracującym tam nauczycielom WF za pomoc w organizacji zawodów.

Przewodniczący Powiatowego SZS

Janusz Ludwiczak