Dwaj biegacze z Puszczy Hajnówka na podium w mitingu w Venstpils Łotwa

Kategoria: Sport

Juniorzy młodsi i juniorzy Klubu Sportowego Podlasie Białystok i Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka wspierani przez firmę Parkiet Hajnówka, siedemnastego grudnia 2016r. wystartowali w Międzynarodowym Halowym Mitingu lekkoatletycznym w Venstpils Łotwa. Zawodnicy z naszego regionu zdobyli 9 medali. Trzy złote medale zdobyte przez Jakuba Moskala w skoku wzwyż, Justynę Jelską w biegu na dystansie 1500 m i wychowanka KS Puszcza Dawida Simoniuka (obecnie KS Podlasie) w skoku w dal. Wśród zawodników zajmujących drugi stopień na podium znaleźli się między innymi zawodnicy KS Puszcza; Łukasz Karpiuk w biegu na dystansie 1500 m juniorów, który przybiegł na metę w czasie 4:24,71min, oraz Marek Romańczuk w biegu na 1500 m juniorów młodszych, z wynikiem 4:28,59min. Srebrne medale zdobyli również Łukasz Modzelewski z KS Podlasie Białystok w biegu na dystansie 600 m juniorów młodszych i Natalia Markowska KS Podlasie, w biegu na dystansie 600 m juniorek. Medal brązowy zdobyli zawodnicy Podlasia Białystok Anna Gryc w biegu na dystans 600 m juniorek, oraz Augustynowicz Dawid w skoku w dal juniorów młodszych.

Start w Międzynarodowym Mitingu lekkoatletycznym nasi zawodnicy potraktowali jako sprawdzian w okresie przygotowawczym i jest to dobra prognoza na sezon lekkoatletyczny 2017. Nasi biegacze mieli możliwośc bezposredniej walki na bieżni, w towarzystwie biegaczy z Łotwy i Litwy zdobywając nowe doświadczenia.

Na efekty uzyskiwane przez zawodników Puszczy Hajnówka w minionym sezonie, bezposredni wpływ ma wsparcie ze strony Władz Miasta, firmy Parkiet Hajnówka i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce oraz dobra współpraca z zaprzyjaźnionym Klubem Sportowym Podlasie Białystok i Podlaskim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki.

Komunikat z zawodów znajduje się na stronie internetowej:

http://www.kspodlasie.pl/statystyki/miting-lekkoatletycznym-w-venstpils-lotwa/

Romek Sacharczuk

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi