Równać Szanse 2017

Kategoria: Informacje prasowe

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła nabór diagnoz w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym w ramach Programu "Równać Szanse 2017".  Jednym z uczestników wspierających jest Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikują się laureaci pierwszego etapu) organizacje przygotują plan 15-miesięcznych działań zgodnych z celem konkursu.

Więcej informacji pod tym adresem: http://rownacszanse.pl/i325

Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 14 marca  2017 roku, o godzinie 12:00.

Dla zainteresowanych odbędzie się pięć jednodniowych szkoleń "Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?" w dniach:

• 11 lutego – Łódź, Poznań
  • 18 lutego – Kraków, Gdańsk
  • 25 lutego - Warszawa

Uczestnictwo w szkoleniach jest bezpłatne.

źródło: http://wartowiedziec.pl

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02