Światowy Dzień Walki z Rakiem

Kategoria: Zdrowie

     Zbliża się 17 Światowy Dzień Walki z Rakiem – 4 lutego 2017 r. Większość ośrodków onkologicznych w Polsce zwyczajowo w pierwszą sobotę lutego pod patronatem Polskiej Unii Onkologicznej organizuje akcję „Dnia Drzwi Otwartych”. Jest ona dobrą okazją do rozpropagowania w społeczeństwie informacji na temat chorób nowotworowych i zachowań sprzyjających troszczeniu się o własne zdrowie, zachowania czujności onkologicznej i uczestniczenia w bezpłatnych, profilaktycznych badaniach przesiewowych.

    „Dzień Otwarty” odbędzie się także w Białostockim Centrum Onkologii – w sobotę  4 lutego w godzinach 10.00 – 12.00,  ul. Ogrodowa 12 (Specjalistyczna Przychodnia Onkologiczna, wejście od ul. Warszawskiej).

     Proponowane hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem to nadal aktualny APEL Polskiej Unii Onkologii i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, intensywne działania na rzecz zapewniania równego dostępu w naszym kraju do europejskich standardów kompleksowej opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 roku.

Apel można znaleźć pod linkiem:   http://www.puo.pl/program-walki-z-rakiem/narodowy-program-zwalczania-chorob-nowotworowych/apel-puo-do-wszystkich-obywateli-naszego-kraju

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Hajnówce

Irena Dymińska

 

W związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Rakiem Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku ul. Ogrodowa 12 zaprasza mieszkańców naszego regionu na DZIEŃ OTWARTY 4 lutego 2017r. (sobota) w godzinach 10.00-12.00 do Specjalistycznej Przychodni Onkologicznej (wejście od ul. Warszawskiej)

w ramach „Dnia Otwartego" - proponujemy:

  • promocję Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem – materiały informacyjne – ulotki, broszury
  • pogadanki na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania oraz leczenia nowotworów,
  • porady profilaktyczne specjalistów onkologów,
  • nauka samobadania piersi,

badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (dotyczy kobiet w wieku 50- 69 lat, które nie wykonywały badania w ciągu ostatnich 2 lat) badanie cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego krwi porady dietetyczne)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi