SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA Bożeny i Jana Walencik

Kategoria: Kultura

a03.saga-front_c_bozena_i_jan_walencik_2017.jpg

SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA to książka, jakiej dotąd nie było: FABULARNY ALBUM FILMOWY. Powstał na kanwie 10-częściowego fabularnego serialu przyrodniczego SAGA PRASTAREJ PUSZCZY, zrealizowanego przez Bożenę i Jana Walencików dla TVP, w latach 2000 – 2009, a zrewitalizowanego do HD w 2015 i 2016r. Zawarte w nim scenariusze i 1942 fotografie, to efekt prawie 10 lat jednoczesnego fotografowania i filmowania.  664-stonicowy album SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA składa się z: filmowego prologu, 10 części – fabularnych opowieści o 10 zwierzęcych bohaterach z Puszczy Białowieskiej oraz eseju fotograficznego o kulisach powstawania zdjęć.

Treścią albumu są fabularne historie o indywidualnych bohaterach zwierzęcych reprezentujących faunę północno-wschodniej Polski, szczególnie Podlasia. To opowieści o wilku, mrówce, kruku, żubrze, żuku, dziku, nornicy, bobrze, sóweczce i rysiu. Na tle innych pozycji albumowych o przyrodzie wyróżnia go oryginalna, wymyślona przez autorów i szczególnie wypracowana forma przekazu, zastosowana po raz pierwszy. Przewodnikiem prowadzącym przez każdą opowieść jest bowiem oryginalny scenariusz filmu, podczas gdy wyjątkowej urody fotografie ułożone są na podobieństwo klatek z taśmy filmowej. W ten sposób autorzy proponują Czytelnikowi osobliwą podróż filmową; chcą, by poczuł się On jak realizator serialu, jak jego scenarzysta, który krok po kroku chłonie każdą historię bohatera, obcując ze sfotografowanymi kadrami filmowymi i scenariuszem. Mają w tym oczywiście głęboki cel edukacyjny: pragną, by młody, starszy i zupełnie dorosły Czytelnik poprzez emocje estetyczne i wiedzę (fotografie i teksty) zachwycił się mądrze nad szczególnym dziedzictwem, jakim obdarzony jest wciąż ten skrawek Europy, a w konsekwencji, by dołączył do wielkiego grona rozumnych przyjaciół Natury. Na dodatek,
autorzy proponują Czytelnikowi zupełnie inne przeżycia: odsłaniają kulisy realizacji serialu telewizyjnego, a więc i kulisy powstawania fotografii i tekstów do tego albumu. To wciągające opowieści o przyrodniczej kuchni filmowej – z pierwszej ręki, z emocjami, jakie towarzyszyły produkcji.
Już sam duży format i grubość książki (6 cm), ogromna objętość (664 str.), twarde etui i jej ciężar (6 kg), czynią z niej obietnicę atrakcyjnej przygody. Przez swoją oryginalną formę graficzną i zadbaną formę edytorską, przez scenariuszową i fotograficzną treść, jest to wyjątkowa pozycja promująca polską sztukę filmową i Naturę jednocześnie, dotychczas niespotykana na polskim rynku wydawniczym.
Wydawca i Współwydawca pragną aby album SAGA PRASTAREJ PUSZCZY. OPOWIEŚĆ FILMOWA stał się wizytówką promującą wiedzę o wyjątkowej przyrodzie Podlasia oraz wiedzę filmową, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Na dobry początek postanawiają przekazać nieodpłatnie część nakładu albumu do bibliotek wybranych szkół w województwie podlaskim.

Profil albumu: facebook.com/Saga prastarej puszczy. Opowieść filmowa
Album dostępny na zamówienie: sklep@zubrowa10.pl lub +48 660 433 708
Od marca 2017 r. album dostępny na www.zubrowa10.pl

a także w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej Region Puszczy Białowieskiej (Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej, ul. 3 Maja 45, Hajnówka, tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41)

a01.baner_saga_-_podstawowe_informacje.png

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi