Biblioteki w hajnowskich szkołach ponadgimnazjalnych otrzymają dotację

Kategoria: Informacje prasowe

Biblioteki w dwóch hajnowskich szkołach ponadgimnazjalnych – Zespole Szkół z DNJB  i Zespole Szkól Zawodowych wzbogacą się o kolejne pozycje literackie. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, na podstawie decyzji Ministra Finansów, Podlaski Urząd Wojewódzki przekazał kwotę 24 tyś zł na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Kolejne 6 tyś. wydatkuje Starostwo Powiatowe w Hajnówce – łącznie do bibliotek dwóch szkół prowadzonych przez powiat trafi literatura o wartości 30 tyś zł. (każda szkoła otrzyma dotację w wysokości 15 tyś, zł).

Wg raportu Biblioteki Narodowej zaledwie 37 proc. Polaków w 2015 r. miało w ręku przynajmniej jedną książkę. Rządowy program, w ramach którego do hajnowskich szkół trafią dotacje na nowości literackie, pozwala wierzyć, że ten trend się odmieni.

Katarzyna Miszczuk