Białorus w Warszawie

Kategoria: Oświata

18157178_772468819579744_8875607745519928519_n.jpgW dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w ramach projektu unijnego klasy I i II LO pod opieką Dariusza Musiuka, Agnieszki Lipińskiej, Aliny Plis, Anny Wasiluk, Dominiki Widanow oraz Aliny Ławrynowicz odbyły wycieczkę do Warszawy.

Wyjazd z Hajnówki nastąpił o godzinie 07:00, a już o godzinie 11:00 mijaliśmy Stadion Narodowy.
Za pierwszy punkt naszego wyjazdu została obrana majestatycznie prezentująca się Politechnika Warszawska, na której uczestniczyliśmy w interesującym wykładzie Barbary Roszkowskiej-Lech. Rozprawiała ona o tajemnicach liczb pierwszych, zagadkowej kryptografii oraz zagwozdkach współczesnej matematyki. Zaraz potem pospieszyliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie mieliśmy możliwość ujrzenia na własne oczy arcydzieł, które dotychczas znane nam były jedynie ze stron podręczników. Ponadto dzięki lekcji muzealnej uzupełniliśmy naszą wiedzę z zakresu sztuki, a nawet literatury, jak również otrzymaliśmy wiele pomocnych wskazówek dotyczących matury ustnej z języka polskiego. Kolejną atrakcję dnia stanowiło Centrum Nauki Kopernik, w którym przez ponad dwie godziny na własną rękę wykonywaliśmy najróżniejsze doświadczenia, przechadzając się intrygującymi ścieżkami nauki. Wieczorem, po tak intensywnie spędzonym czasie, udaliśmy się do hotelu, w którym czekała już na nas kolacja.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od powrotu na Politechnikę Warszawską, lecz tym razem przywitała nas historia. Zwiedziliśmy uczelnię, zapoznając się z jej dawniejszymi dziejami, a dopiero potem przeszliśmy do części praktycznej naszego pobytu w tym miejscu – do warsztatów matematycznych. Przez półtorej godziny zgłębialiśmy wiedzę na temat grafów, rozwiązywaliśmy zadania oraz przekonywaliśmy się, z czym wiążą się studia politechniczne. Następnie około godziny 14:00 zjedliśmy obiad, po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Do Hajnówki dojechaliśmy około godziny 19:00. Niemalże dla każdego uczestnika wyjazdu dwa dni pobytu w Warszawie minęły w ekspresowym tempie, jednakże wiedza, jaką w tym czasie zdobyliśmy, okazała się ogromna, a chęci na kolejny tego typu wyjazd – jeszcze większe.

Wiktoria Domańska I A LO

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

w trakcie wycieczki

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi