Wystawa Rękodzieła w ramach Dni Otwartych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce w dniach 31 maj - 9 czerwiec 2017r.

Kategoria: Kultura

Serdecznie zapraszamy na Wystawę Rękodzieła w ramach Dni Otwartych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Hajnówce w dniach 31 maj - 9 czerwiec 2017r.

Prezentowane na wystawie rękodzieło nie było nigdy wcześniej udostępniane szerszej publiczności. Większość eksponatów należy do rodzinnych kolekcji i stanowi schedę po przodkach. Pieczołowicie przechowywane  pamiątki są własnością domowników, pracowników i osób z nimi zaprzyjaźnionych. W murach naszej instytucji podziwiać można:

• haft: płaski, krzyżykowy i richelieu (na firanach, serwetach, obrusach, poszewkach na poduszki, obrazach ściennych, ręcznikach);
  • tkaniny: narzuty, obrusy, bieliznę pościelową, koronki, serwetki;
  • makatki;
  • mereżki;
  • przedmioty użytkowe m.in. wykonane w pracowni haftu i szycia (pudełka, a także wszelkie ozdoby wykonane ręcznie z nici i materiałów przy pomocy różnorodnych technik).

Za wstęp na wystawę nie pobierane są opłaty.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Dyrektor, pracownicy i domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy.

Projekt plakatu: Katarzyna Zabrocka

Tekst, zdjęcia: Marta Korszak, Irena Kowalczuk