Szpital w Hajnówce w 10 najlepszych szpitali położniczych w Polsce

Kategoria: Zdrowie

W hajnowskim szpitalu wiele się dzieje – pozytywnego. Nie tak dawno informowaliśmy, że Powiat Hajnowski znalazł się na czwartym miejscu rankingu Najzdrowsze powiaty wg Dziennika Gazety Prawnej. Na tym nie koniec dobrych informacji – wg. Fundacji Rodzić po Ludzku Szpital w Hajnówce znajduje się w dziesiątce najlepszych szpitali położniczych w Polsce.

Szczegółowy raport, o którym informował Dziennik Gazeta Prawna to zbiór informacji na temat aktualnej sytuacji  w opiece. Raport zawiera również rekomendacje dla Ministerstwa Zdrowia, szpitali oraz osób sprawujących opiekę. Wysokie miejsce w rankingach to nie jedyne osiągnięcie szpitala -  od kilku lat hajnowski SP ZOZ zajmuje miejsce w Złotej Setce najlepszych szpitali w Polsce – nie inaczej było w 2016r. (więcej o tym tutaj). Na tym nie koniec niespodzianek- pod koniec kwietnia br. szpital w Hajnówce otrzymał sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki Fundacji Oddział Pediatryczny wyposażony został 20 łóżek dziecięcych i młodzieżowych wysokiej jakości wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi (8 łóżeczek dziecięcych i 12 młodzieżowych, w tym 3 sterowane elektronicznie). Hajnowski Oddział Pediatryczny otrzymał także lokalizator naczyń krwionośnych (wykorzystując kombinację światła podczerwonego oraz lasera lokalizator „pokazuje” położenie żył na skórze wybranego fragmentu ciała) oraz nowoczesny aparat EKG.  Otrzymany sprzęt usprawni pracę i znacząco wpłynie na poziom wykonywanych usług medycznych Oddziału Pediatrycznego, za co personel oraz pacjenci są ogromnie wdzięczni Fundacji. Ale  hajnowski SP ZOZ może poszczycić się także własnymi inwestycjami. Do najważniejszych przedsięwzięć, mających miejsce na przestrzeni ostatnich trzech lat należą m.in.  otwarcie Medycznego Laboratorium Diagnostycznego (2014r. - obok nowych mebli, komputerów, zamrażarek, wirówek i lodówek laboratorium zostało wyposażone w najnowocześniejszy, specjalistyczny sprzęt do wykrywania chorób przenoszonych przez kleszcze – więcej tutaj), otwarcie nowowyremontowych oddziałów rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej (2014r.), remont Oddziału Wewnętrznego i Pododdziału Rehabilitacji Kardiologicznej (2015r.). A od 2016r. przy SP ZOZ funkcjonuje Dzienny Dom Opieki Medycznej - to drugi taki ośrodek w województwie podlaskim. Jest jednym z 54 podmiotów, które otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia. Najważniejszym zadaniem Domu jest  rehabilitacja lecznicza przeznaczona dla osób niesamodzielnych, zwłaszcza po 65 r.ż. w celu przywrócenia sprawności i zdolności do funkcjonowania w środowisku. Szeroki katalog usług, z których korzystają pacjenci: codziennej opieki lekarskiej, pielęgniarskiej, opiekuńczej, usług rehabilitacyjnych oraz innych wspomagających usług medycznych i edukacyjnych, wspiera podopiecznych Domu w rehabilitacji zdrowotnej i społecznej. Obecnie trwają prace remontowe pomieszczeń, do niedawna gospodarowanych przez Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (13 stycznia 2017 r. RCKiK w Białymstoku otworzyło nowy budynek Terenowego Oddziału w Hajnówce przyp. red.) Inwestycja jest realizowana ze środków własnych szpitala, przewidziany termin zakończenia prac to jesień 2017r. Wyremontowane pomieszczenia zostaną zagospodarowane przez poradnie specjalistyczne: ginekologiczną, kariologiczną, ortopedyczną, chirurgiczną.

Dzięki intensywnej pracy, umiejętnemu pozyskiwaniu funduszy unijnych i wsparciu samorządów oraz innych darczyńców, hajnowski SP ZOZ sukcesywnie poszerza ofertę świadczonych usług medycznych.

Katarzyna Miszczuk, Iza Dudar

Sprzęt przekazany przez WOŚP:

nowy sprzęt od WOŚP

nowy sprzęt od WOŚP

nowy sprzęt od WOŚP

nowy sprzęt od WOŚP

nowy sprzęt od WOŚP

nowy sprzęt od WOŚP

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi