Biuletyn Informacji Publicznej

 

INFORMACJE...

   AKTUALNOŚCI -  2007  MAJ

KONFERENCJA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH

Zespół Szkół Specjalnych otrzymał dofinansowanie od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na realizację projektu n.: „Wieloprofilowe usprawnianie dziecka metodą ciągłej stymulacji” w ramach Programu RITA realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Program Przemiany w Regionie - RITA

Głównym celem projektu jest poznanie nowatorskich metod wieloprofilowego usprawniania intelektualnego i ruchowego dziecka z uszkodzeniem mózgu bazujących na filadelfijskiej metodzie Glena Domana oraz nowych metod diagnozowania Płodowego Zespołu Alkoholowego FAS.

Wykłady i warsztaty szkoleniowe poprowadzą specjaliści z Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „Daj szansę” i Instytutu Terapeutycznego w Toruniu w dniach 1-2.06.2007 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Hajnówce. Specjaliści z w/w Fundacji to lekarze, pedagodzy i terapeuci z wieloletnim doświadczeniem i praktyką, wykształceni w Brytyjskim Instytucie dla Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu oraz w Filadelfijskim Instytucie Zdobywania Ludzkich Możliwości.

W projekcie wezmą udział przedstawiciele Wspomagającej Szkoły-Internatu z Buczemla i Centrum Korekcyjno-Rozwijającego Kształcenia i Rehabilitacji w Kamieńcu na Białorusi, przedstawiciele placówek oświatowych pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi na terenie powiatu hajnowskiego, współpracujących z Zespołem Szkół Specjalnych w Hajnówce, przedstawiciele rodzin zastępczych oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Więcej informacji pod tel./fax 085/682-24-05

/ aktualności / zobacz wszystkie /