KONTAKT

Informacja turystyczna:

Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej

ul. 3 Maja 45, Hajnówka

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

 

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

+48 22 278 77 77
801 888 844
dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.


 

Subskrybuj

 

We wschodniej części Polski, tuż przy granicy z Białorusią leży Puszcza Białowieska - jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka - żubra.
Region Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Dzięki sieci szlaków turystycznych dotrzecie Państwo do najbardziej urokliwych puszczańskich zakątków, a ścieżki edukacyjne pozwolą na poznanie różnych ciekawostek i jej mieszkańców.
    Niecodzienną atrakcję stanowi przejazd kolejką wąskotorową do śródleśnej osady Topiło, gdzie w pięknie położonych stawach można złowić "taaką" rybę, a w ich pobliżu pobawić się przy ognisku, czy po prostu pospacerować.
    Równie interesującymi miejscami do wypoczynku są zbiorniki wodne: Siemianówka, Repczyce i Bachmaty, gdzie można wędkować, uprawiać sporty wodne, a w ich otoczeniu zbierać leśne runo. Doliny rzek Narew i Narewka oferują swoje skarby miłośnikom natury, wędkarzom i ornitologom.
    Niezwykle cenne są walory kulturowe Regionu Puszczy Białowieskiej. W miejscu, gdzie od stuleci żyją obok siebie różne narodowości, wytworzył się specyficzny klimat. Kultura polska, białoruska i ukraińska stworzyły niespotykaną kompozycję. Dawne zwyczaje i święta, a także miejscowy dialekt, są cechami charakterystycznymi dla tego regionu. Religie: katolicka i prawosławna, odegrały ogromną rolę w kształtowaniu dzisiejszej społeczności regionu. Zachwyca miejscowa architektura, zarówno piękne prawosławne świątynie, jak i drewniane domy ozdobione misternymi rzeźbieniami. W wielu z tych domów znajdują się kwatery agroturystyczne, których gospodarze serdecznie przyjmują zmęczonych miejskim zgiełkiem turystów. Urocze przydomowe kwietniki zachęcają do spotkań z przyjaciółmi i spędzenia czasu oddychając upajającym, puszczańskim powietrzem.

 

 

 

Festyn „I tam żywuć ludzi”, 03.09.2017

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza na piąty w tym roku festyn z cyklu „I tam żywuć ludzi”, który odbędzie się w Istoku w gminie Dubicze Cerkiewne

Cykl spotkań na Tropince- spotkanie z Bieżeństewm oraz Poezją w Puszczy, 09.09.2017

plakat9 września 2017 zapraszamy na pierwszą imprezę cyklu „Spotkania na Tropince”. Spotkanie składać się będzie z dwóch części: poezji w Puszczy i rozmowy o bieżeństwie, czyli o zapomnianych uchodźcach.

„Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości” – wystawy

dywanyStowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka” rozpoczęło projekt pt. „Historie utkane z nici – stare rękodzieło dla przyszłości”, który skierowany jest do całej społeczności powiatu hajnowskiego.

Koncepcja projektu polega na zaangażowaniu lokalnej społeczności, by zebrać i udokumentować regionalne rękodzieła oraz przedstawić zebrane dobra w formie nowoczesnej wystawy multimedialnej oraz wystawy czasowej zaprojektowanej jako instalacja artystyczna. Chcemy zaanimować uczestników do udziału w cyklu warsztatów praktycznych, które obudzą ich zainteresowania, zintegrują jako grupę oraz przekażą wiedzę niezbędną do pielęgnowania tradycji i postaw patriotycznych.

Tkane motywy, snute wątki, poplątane losy – każda wyszywana makatka, każdy szmaciany chodnik ma swoją opowieść. Możecie ich posłuchać na wystawie „Historia utkana z nici – stare rękodzieło dla przyszłości”

Koncert „Od Opery po szlagiery”, Michał Skiepko z przyjaciółmi, 20.08.2017

plakatKoncert „Od opery po szlagiery” Grodzieńska Opera Kameralna, Michał Skiepko z Przyjaciółmi

Spektakl Teatru ARLEKIN „Nasz nowy kolega Mambo”, 25.08.2017

plakatHajnowski Dom Kultury i Teatr „Arlekin” zapraszają dzieci na spekakl „Nasz nowy kolega Mambo”.

Spektakl Błogosławieństwo ziemi – norweskiego Visjoner Teater, 24.08.2017

Kiedy: 24.08.2017, godz. 19.3o

Gdzie:  Teatr w Teremiskach, Teremiski 30

Akcja Polska Zobacz więcej – Weekend Za Pół Ceny. Weź udział!

zgłoś ofertę 10 VII - 28 VIII. Więcej na www.polskazobaczwiecej.plTrzecia edycja Akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 – 8 października 2017 r.

ZAPRASZAMY NA BIEG RODZINNY, 26.08.2017

plakatW ostatnich latach bieganie stało się bardzo modną formą spędzania czasu. Wśród wielu pozytywnych skutków tej mody jest bieganie rodzinne. Ile rodzin tyle powodów wspólnego biegania: dla zabawy, przygody, przyjemności, relaksu, zdrowia, dla cennych chwil spędzonych z najbliższymi. Hajnowski Bieg Rodzinny to okazja do międzypokoleniowej integracji, w której uczestniczą zarówno najmłodsi, rodzice jak i dziadkowie.

Spektakl PUSTE NOCE, 25.08.2017

Zapraszamy na nasz spektakl ‚Puste noce”, który zaprezentujemy podczas Objazdowego Festiwalu Teatr na Ugorze w Policznej.

 

 

Region Puszczy Białowieskiej otrzymał wyróżnienie w Konkursie EDEN 2015.

 

lonely planet

 

Zdjęcia

 

 

Konkurs

 

mpr_baner_300-dpi_cmyk-druk.jpg

 

green velo

 

a03.saga-front_c_bozena_i_jan_walencik_2017.jpg

 

Oferta rekomendowana przez LOT Region Puszczy Białowieskiej  - plakat

 

plakat

 

 plakat

 

zapisy na Hajnowską 12

 

plakat

 

bez tytułu

olllllllluuuuuuuuuuuuuuuuu

 HAAAAJNOWKA

 

Nowy Prezentacja programu Microsoft Office PowerPoint

nadleśnictwo hajnówka

 

bez tytułu

 

bez tytułu

 

300x250-2.jpg

 

www.noclegowo.pl


 

 Puszczańskie opowieści

 

 

CIEKAWE LINKI:

STRONY URZĘDÓW:

www.hajnowka.pl - Hajnówka

www.gmina-hajnowka.pl  - Hajnówka
www.dubicze-cerkiewne.pl - Dubicze Cerkiewne 
www.czeremcha.com.pl - Czeremcha 
www.ugczyze.pl - Czyże
www.narew.gmina.pl - Narew 
www.narewka.pl - Narewka 
www.kleszczele.pl - Kleszczele
www.bialowieza.gmina.pl - Białowieża