Informacja turystyczna:

tel. 85 682 43 81, fax 85 682 51 41

e-mail: turystyka@powiat.hajnowka.pl

Infolinia Turystyczna Polskiej Organizacji Turystycznej

dla osób dzwoniących z numerów polskich operatorów
608 599 999 (telefon bezpieczeństwa)

konsultanci obsługują infolinię w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Białowieski Park Narodowy w rankingu Lonely Planet

plakatGigant branży turystycznej, wydawca kultowych przewodników – Lonely Planet opublikował ranking najlepszych miejsc wartych odwiedzenia w 2018. Kolejny już raz Polska otrzymała rekomendację uznanego wydawnictwa – wśród miejsc godnych polecenia po raz kolejny wymieniono Białowieski Park Narodowy (debiut w rankingu zaliczyliśmy w 2015r.)!

Obok Puszczy Białowieskiej wyróżnione zostały miasta: Kraków, Gdańsk, Lublin i Toatuń. Polska jest jednym z 10. uhonorowanych krajów – obok USA, Estonii, Maroka, Boliwii, Hiszpanii, Meksyku i Chin.

Obecność w prestiżowym rankingu potwierdza status Puszczy Białowieskiej jako miejsca niezwykle atrakcyjnego turystycznie. Skryta w cieniu wielowiekowych lasów grądowych, na nieodstępnych łęgach i olsach bioróżnorodność zachwyca o każdej porze roku. Zapraszamy do Puszczy Białowieskiej! Oferty pobytu znajdziecie w najnowszym katalogu jesień/zima 2017 i na stronach:

www.lot.bialowieza.pl

www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb

Kompendium wiedzy o regionie znajdziecie też w nowym Informatorze Turystycznym.

Region Puszczy Białowieskiej to atrakcyjna kraina dla każdego: łakomczuchy zakochają się w tradycyjnej kuchni, sportowcy – poznają przyrodę i kulturę regionu podczas wycieczek pieszych, rowerowych, drezyną, nordic walking, na nartach czy w hajnowskim Parku Wodnym, leniuszki – odpoczną na plażach przy jednym z kąpielisk, podczas rejsów czy warsztatów rękodzieła, zaś poszukiwaczy wrażeń urzekną legendy, baśnie i bogata obrzędowość trwale wpisana w historię tych ziem (sprawdź: Puszczańskie opowieści). Region Puszczy Białowieskiej to wyjątkowe miejsce na mapie świata –  po prostu trzeba tu być.

Katarzyna Miszczuk