Projekcja filmu "Znachor 2: Wnyki, 25.06.2017

Kategoria: Kultura

Zaproszenie na projekcję filmu "Znachor 2: Wnyki" oraz spotkanie z twórcami

25.06.2017 (niedziela), godz. 17.00 w Hajnowskim Domu Kultury

Stowarzyszenie Metamorphosis oraz grupa nieformalna „Dziewczyny z kulturą” (w składzie: Katarzyna Czurak, Ewa Natalia Moroz-Keczyńska i Justyna Perestret) zapraszają wszystkich mieszkańców Hajnówki i okolic na „Plenerowe spotkania filmowe”, które odbywać się będą w tegoroczne wakacje.

W programie znajdują się m.in. filmy produkcji polskiej, hiszpańskiej, francusko-tureckiej oraz amerykańskiej. Filmowym spotkaniom towarzyszyć będą również dyskusje i prelekcje z wybitnym krytykiem filmowym i filmoznawcą Adamem Radziszewskim.

25.06.2017 (niedziela) o godz. 17:00 rozpoczynamy filmem w reżyserii Szymona Nowaka pt. „Znachor 2: Wnyki”. Projekcja filmu oraz spotkanie z twórcami w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury.

Przed projekcją będziemy mieli wyjątkową okazję porozmawiać z twórcami filmu. Opowiedzą, skąd wziął się pomysł na tę produkcję oraz jak powstawał film.

Produkcja nawiązuje do słynnego filmu „Znachor” w rezyserii Jerzego Hoffmana z 1981 r. Na ekranie zobaczymy m.in. Stanisławę Celińską, Bożenę Dykiel, Artura Barcisia oraz Andrzeja Beję-Zaborski.
W produkcję filmu zaangażowani byli Marek Włodzimirow reprezentujący Stowarzyszenie Edukacji Filmowej, Tomasz Sulima oraz Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski. Autorem oryginalnego scenariusza jest Mirosław Miniszewski. Autorem zdjęć jest Paweł Jakubowski.

Fabuła:
Głównym bohaterem filmu jest Jakub Pawlicki, który po latach powraca do rodzinnego miasta i zatrudnia się jako dziennikarz w lokalnej gazecie. Czeka go niełatwa konfrontacja z porzuconą przed laty rzeczywistością. Jakub odnajdzie swoją pierwszą miłość – Marysię oraz spotka szkolnego kolegę – Radka Prokopa. Okaże się jednak, że w życiu trójki przyjaciół wiele się zmieniło. Szukając materiału na pierwszy artykuł Jakub trafi do odludnego siedliska, które zamieszkuje Joanna Czyńska, wnuczka słynnego Profesora Wilczura... [opis z oficalnej strony filmu: http://www.filmznachor2.sef.org.pl/]

Wstęp bezpłatny!

Partnerzy: Hajnowski Dom Kultury, Miasto Hajnówka Dofinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.

plakat

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Piosenka Białoruska 2018 – 11.02.2018

KINO CINEMA LUMIERE w Hajnówce, 12.02.2018

 

                     Więcej zapowiedzi