Środy z NFZ w podlaskich szpitalach

Kategoria: Informacje prasowe

1 października wchodzą w życie przepisy ustawy tworzącej tzw. sieć szpitali. Wprowadzą one nowe rozwiązania, które usprawnią organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawią dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

W województwie podlaskim do podstawowego systemu zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zakwalifikowały się 22 placówki. Aby przybliżyć pacjentom zamiany, jakie wprowadzi reforma, pracownicy Podlaskiego Oddziału NFZ w każdą środę września będą dyżurować w wybranej placówce z sieci, aby odpowiadać na pytania pacjentów. W najbliższą środę, 6 września, zapraszamy na nasze stoisko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku przy ul. Skłodowskiej 25 (w głównym holu). Od godz. 9.00 do 13.00 będzie tu można wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące m.in. sieci szpitali czy programu leki 75+, czyli bezpłatnych leków dla seniorów. Dodatkowo będzie możliwość wyrobienia na miejscu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

źródło: NFZ Białystok

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02