Filmowe Podlasie Atakuje w Dobrowodzie,04.11.2017

Kategoria: Kultura

Kiedy:04.11.2017, godz. 18.00-20.00

Gdzie: świetlica w Dobrowodzie

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców - kręcą oni fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach. Akcja narodziła się w 2004 roku i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę! Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej (białostockiej) odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto, dowodząc, że Podlasie "filmem stoi"! Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobrą energią, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

Dodatkową atrakcją pokazu będzie zaprezentowanie filmu i plakatu autorstwa związanej rodzinnie z Dobrowodą Ewy Smyk- projektantki, ilustratorki i animatorki, mieszkająca i pracującej na przemian to w Polsce to w Anglii.

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02