POŻYCZKA NA ROZWÓJ TURYSTYKI

Kategoria: fundusze unijne

Bank Gospodarstwa Krajowego wkrótce uruchomi pierwsze pożyczki z projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”. Trafią one do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży turystycznej działających na terenie Polski Wschodniej.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowy z instytucjami finansującymi na łączną kwotę 50 mln zł. To pierwsza z transz środków, które będą udostępniane stopniowo przedsiębiorcom do 2026 r. Łączny budżet projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” to 200 mln zł, których dysponentem jest Minister Rozwoju.

Pożyczki na Rozwój Turystyki przeznaczone będą w całości na finansowanie inwestycji na terenie Polski Wschodniej. Pożyczki – o wartości jednostkowej do 500 tys. zł, będą udzielane na warunkach korzystniejszych niż rynkowe, na okres do 5 lat. Na szczególne preferencje liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Na jakie projekty można otrzymać pożyczkę?

Pożyczki będą udzielane m.in. na budowę i rozbudowę miejsc noclegowych, zwiększenie jakości i standardu świadczonych usług, budowę i remont infrastruktury uzdrowiskowej czy rekreacyjno-sportowej. Mogą ją otrzymać także przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem, firmy wytwarzające i sprzedające żywność ekologiczną czy produkty tradycyjne i regionalne.

Do kogo zgłosić się po pożyczkę?

Aby otrzymać pożyczkę, należy zwrócić się do instytucji finansujących. W województwie podlaskim jest to: ECDF S.A. z Mega Sonic S.A. (http://www.ecdf.pl/podmiot/pozyczki). Przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem ze wsparcia zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 30 listopada 2017 r., o godz. 12.00, w sali 115 (I p.) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1).Zgłoszenia prosimy kierować na adres:katarzyna.sulek@bgk.pl

Więcej o Projekcie znajdziesz na stronie BGK (www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/) lub w instytucjach finansujących.