Konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”

Kategoria: Konkursy

Tylko do końca stycznia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”.

Projekt, który wystartował w październiku 2009 r. jest elementem działań wynikających z Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032, koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Konkurs „Usuwamy azbest!”, który rozpoczął się 14 października 2009 r.skierowany jest do wszystkich młodych, aktywnych i kreatywnych osób, które mają pomysł w jaki sposób zmotywować mieszkańców naszego kraju do bezpiecznego eliminowania z użytkowania wyrobów zawierających azbest. Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół – publicznych i niepublicznych (podstawowych, gimnazjów i szkół średnich) wraz z nauczycielem, który będzie koordynował ich działania. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu i przeprowadzeniu przez uczniów działań popularyzujących problematykę azbestową w lokalnej społeczności.

Chęć udziału w nim, można zgłosić poprzez rejestrację na portalu

www.usuwamyazbest.pl

www.azbestout.pl

Prace konkursowe wraz z wypełnionym Kwestionariuszem konkursowym (pobranym ze strony internetowej) do oceny na poziomie wojewódzkim można nadsyłać do 30 stycznia 2010 roku na adres realizatora projektu:

Principle sp. z o.o.
ul. Topiel 21/6A