MIĘDZYNARODOWA INTEGRACJA NA WAKACJACH

Kategoria: Informacje prasowe

Wakacje to czas swobody i odpoczynku od intensywnej nauki w czasie roku szkolnego oraz niejednokrotnie czas zawierania nowych, wakacyjnych znajomości. To również okazja do przeżywania ciekawych przygód. Niejedną z nich przeżyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Hajnówce zarówno w Polsce, jak i w Niemczech w ramach realizacji projektu pn: „Sztuka bez granic” dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, który  był efektem wieloletniej współpracy Powiatu Hajnowskiego z Dzielnicą Berlin Lichtenberg oraz w ramach udziału w projekcie „Wakacyjne przygody w plenerze” realizowanego przez Fundację „KAJA” w Hajnówce, finansowanego przez Burmistrza Miasta Hajnówka. Współpraca i finansowanie kilku instytucji i organizacji stworzyła okazję do niecodziennego wspólnego, pożytecznego spędzania wolnego czasu większemu międzynarodowemu gronu niepełnosprawnych uczestników projektów. Były to między innymi: wyjazd do Muzeum Przyrodniczego i Rezerwatu Żubrów w Białowieży,


gry i zabawy w Wiosce Indiańskiej i w Parku Dinozaurów w Jurowcach  koło Białegostoku,


przejazd kolejką wąskotorową do Topiła,


warsztaty ozdób z filcu w Hajnowskim Domu Kultury,


warsztaty makramy oraz warsztaty tańca z ogniem.


Wspólne polsko-niemieckie spotkania i zabawy zakończono profesjonalnym  fireshow  w wykonaniu Kamili Brodowskiej ze Stowarzyszenia "Nie Po Drodze" z Suwałk.


W ramach realizacji projektu Fundacji KAJA odbył się również plener malarski pod kierunkiem znanego artysty malarza Piotra Gagana, w czasie którego Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowego Ośrodka Wsparcia oraz Zespołu Szkół Specjalnych rysowali najciekawsze miejsca malowniczego Orzeszkowa.


Fundacja „KAJA” serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta Hajnówka za sfinansowanie działań projektu „Wakacyjne przygody w plenerze”, Staroście Powiatu Hajnowskiego oraz Wydziałowi Promocji, Rozwoju Regionalnego, Turystyki i Współpracy z Zagranicą za umożliwienie współpracy z grupą młodzieży z Niemiec podczas realizacji w Hajnówce projektu „Sztuka bez granic”, Dyrekcji Hajnowskiego Domu Kultury za użyczenie pracowni do przeprowadzenia warsztatów ozdób z filcu, a także Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Specjalnych w Hajnówce za włączenie się do wspólnych działań służących integracji osób niepełnosprawnych.

Zarząd Fundacji „KAJA”

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi