„Radość spod kapelusza” - konkurs

Kategoria: Konkursy

To już czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” organizowanego w Łomży. Konkurs, to oryginalny sposób upamiętnienia najsłynniejszej łomżynianki świata, nazywanej Królową Estrady, Mistrzynią Monologu i właśnie Damą w Kapeluszu.

W konkursie mogą wziąć udział gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z całej Polski, którzy przygotują do prezentacji teksty literackie: monolog, wiersz lub piosenkę kabaretową, zawierające treści optymistyczne, komediowe (prezentowane przez Hankę Bielicką lub innych wykonawców). Czas prezentacji nie może przekraczać 7 minut.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 20 lutego na adres organizatora karty zgłoszenia.

Organizatorem konkursu jest parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży. To właśnie w parafialnym Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II znajduje się Salonik pani Hanki, otwarty przez nią osobiście w czerwcu 2005 r., do którego artystka przekazała wiele pamiątek rodzinnych i teatralnych, w tym swoje słynne kapelusze.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” odbędzie się 13 i 14 marca w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II w Łomży.

Źródło: www.radio.bialystok.pl
');