Białorusini na Białowieskim Szlaku Transgranicznym

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 11-13 sierpnia br. odbył się rajd rowerowy, w którym udział wzięli przedstawiciele Rejonu Kamienieckiego, Rejonowego Centrum Turystyki i Krajoznawstwa oraz uczniowie szkoły ekologicznej w Kamieńcu. Organizacją rajdu zajmowali się pracownicy Starostwa Powiatowego w Hajnówce w ramach współpracy w Euroregionie Puszcza Białowieska.

Uczestnicy rajdu nocowali w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Białowieży i wszędzie poruszali się na rowerach, przede wszystkim trasami Białowieskiego Szlaku Transgranicznego.

Pierwszego dnia rajdu uczestnicy zwiedzili Białowieżę, poruszając się czarnym szlakiem rowerowym  a następnie zjedli kolację przy ognisku w Pogorzelacach. Nazajutrz 20-osobowa grupa rowerzystów udała się rowerami na trasę Białowieża – Hajnówka, zwiedzając atrakcje przyrodnicze i kulturowe Białowieskiego Szlaku Transgranicznego. W Hajnówce,   dzięki uprzejmości Dyrektora Parku Wodnego Mirosława Chilimoniuka, wszyscy mogli skorzystać z atrakcji basenu sportowego. Następnie uczestnicy zwiedzili w Hajnówce Sobór Św. Trójcy i Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa. Po zrobieniu zakupów w hajnowskich supermarketach, wrócili Białowieskim Szlakiem Transgranicznym do Białowieży.

Ostatniego dnia rajdu uczestnicy zwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży,  Rezerwat Pokazowy Żubrów i Park Pałacowy. Najbardziej wytrwali dojechali rowerowym szlakiem żółtym do Szlaku Dębów Królewskich, a w drodze powrotnej  zwiedzili Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia w Białowieży. 

Goście z Rejonu Kamienieckiego  - młodzież i dorośli byli bardzo zadowoleni, zgodnie stwierdzili, że rajd był udany i przyniósł im niezapomniane wrażenia. Organizatorzy rajdu uzgodnili, że podobny rajd rowerowy na Białoruś, zostanie zorganizowany jeszcze w tym roku, we wrześniu. 

Wydział Promocji, Rozwoju Regionalnego,
Turystyki i Współpracy z Zagranicą
 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi