Nauka gry w tenisa stołowego - ferie 2010r.

Kategoria: Sport

W ramach akcji Hajnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji     „FERIE NA SPORTOWO, BEZPIECZNIE I ZDROWO” w drugim tygodniu ferii została zorganizowana nauka tenisa stołowego dzieci z rocznika 1999-2001.

Pod okiem doświadczonych tenisistów – Edwarda Ponieckiego i Janusza Ludwiczaka, najmłodsi uczyli się podstaw gry. Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00-1100 w sali gimnastycznej dawnej Szkoły Podstawowej nr 5  i cieszyły  się zainteresowaniem, ale tylko wśród chłopców.

W dalszym ciągu będziemy szukać chłopców i dziewcząt z klas II,III i IV szkół podstawowych, żeby przeprowadzić właściwą selekcję i wybrać tych, których chęci, predyspozycje oraz zaangażowanie ze strony samych uczestników jak i ich rodziców, pozwoli na utworzenie sekcji tenisa stołowego w tym roczniku. Nie zamierzamy pominąć młodzieży starszej z klas V-VI szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Dlatego bacznie przyglądamy się ich umiejętnością na zorganizowanych przez nas turniejach.

Chcemy nawiązać do historii tej wspaniałej dyscypliny, w której osiągaliśmy znaczące wyniki w województwie. Może po kilku latach uda się nam wychować pingpongistów na miarę Bogdana Lewczuka, Jarosława Leszczyńskiego lub braci Raszkiewiczów.

Informacje o następnych zajęciach zostaną umieszczone na stronie Urzędu Miasta  oraz w szkołach hajnowskich.

Menedżer ds Sportu – mgr Janusz Ludwiczak