Ferie zimowe 2010 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej

Kategoria: Kultura

Podczas ferii zimowych 2010 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywały się zajęcia, w których uczestniczyły przedszkolaki oraz dzieci z młodszych klas szkół podstawowych.

Przygotowaliśmy różnego typu zajęcia m.in.:

- „Zimą wkoło jest wesoło” – gry, zabawy, quizy, zgaduj-zgadule (rozpoznawanie cytatów z książek, , ukryte w zdaniach nazwiska pisarzy, pomieszane tytuły, wesołe rymy),

- „Lód i śnieg” – w ramach których wykonywane były figurki narciarzy, ruchome bałwany ze śniegu, karnawałowe maski, ruchome pingwinki i inne,

- „Książka na ferie” – najmłodsi zapoznali się z ciekawymi pozycjami książkowymi znajdującymi się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży; przeglądali m. in. książki instruktażowe (nauka jazdy na nartach, łyżwach, nauka pływania), a także przewodniki na wycieczki po Hajnówce, Puszczy Białowieskiej i okolicach.

Oprócz zorganizowanych zajęć przez całe ferie zapraszaliśmy wszystkich chętnych do korzystania z wypożyczalni i czytelni. Dzieci chętnie grały w edukacyjne gry planszowe, układały puzzle i rozwiązywały łamigłówki, a także wykonywały ciekawe prace plastyczne; starsi natomiast korzystali z komputera i programów multimedialnych.

autor: Agnieszka Kazberuk