KONKURSY


Czy zasady konkursów prowadzonych na antenie Polsatu, TVN i TV4 naruszają prawa konsumentów? – wyjaśni to postępowanie wszczęte przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
„Nie ruszając się z domu możesz wygrać naprawdę duże pieniądze”, „możesz stać się bogaty w kilka sekund” – w taki sposób prowadzący programy rozrywkowe „Halo! Kasa!”(Polsat), „Wykręć numer” (TVN), „Fabryka gry” (TVN) czy „Wygraj fortunę” (TV4) zachęcają widzów do udziału w interaktywnym konkursie polegającym na odgadnięciu poszukiwanego słowa, rozwiązaniu zagadki czy rebusu.
Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać SMS albo zadzwonić pod wskazany numer. W tym drugim przypadku zakwalifikowanie uczestnika do gry odbywa się m.in. przez połączenie o charakterze otwartej linii bezpośrednio z prowadzącymi konkursy.

Wątpliwości Urzędu budzą zasady łączenia ze studiem konkursowym. Ponadto postępowanie wyjaśniające wszczęte przez Prezesa UOKiK ma m.in. sprawdzić czy widzowie są prawidłowo powiadomieni o regulaminie konkursu oraz wszystkich opłatach, które ponoszą podczas gry.

W przypadku naruszenia obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji Urząd antymonopolowy może nakazać zaniechania jej stosowania.

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi