Modernizacja infrastruktury dydaktycznej dla współpracy polsko – białoruskiej na rzecz osób niepełnosprawnych

Kategoria: Ogłoszenia

Program Współpracy Transgranicznej  PL-BY-UATermin:   grudzień 2012 – grudzień 2014

Program: Program Współpracy Transgranicznej Polska- Białoruś – Ukraina 2007-2013

Całkowita wartość projektu: 606061,35 EURO kwota dofinansowania: 545455,21 EURO

Osiągnięte rezultaty: Projekt miał na celu stworzenie odpowiednich warunków do nauki i zajęć rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych po obu stronach granicy, a także zacieśnienie współpracy polsko – białoruskiej. W ramach projektu w 2012r. miało miejsce otwarcie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce – nowoczesnej placówki wspierającej rozwój osób niepełnosprawnych. W ramach projektu nawiązano współpracę z placówką po białoruskiej stronie granicy, w której również przeprowadzono remont podwyższając standard nauczania. Ponadto podopieczni obu ośrodków oraz wychowawcy wzięli udział w wymianie międzyszkolnej. Zacieśnieniu współpracy sprzyjało także stworzenie internetowej platformy wymiany doświadczeń. Więcej o projekcie tu.

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02