Wizyta pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży na Łotwie

Kategoria: Informacje prasowe

W dniach 24-26.07.2015r. na zaproszenie Przewodniczącej Rady Okręgu Dagda Sandry Viskure i Dyrektora Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej  Andrisa Bandunsa, przebywała na Łotwie 9-osobowa delegacja pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży.

W pierwszym dniu pod nazwą „Białowieskie Żubry” uczestniczyliśmy w III spartakiadzie Domów Opieki Społecznej w Tervete. Udział w niej wzięła rekordowa liczba placówek – aż 31. Na 10-kilometrowej trasie Parku Narodowego w Tervete na uczestników czekało 14 konkurencji, wymagających  inteligencji, szybkości, zręczności. Ku naszemu zaskoczeniu zdeklasowaliśmy konkurencję zajmując I miejsce. Jednak prawdziwym zaskoczeniem było zajęcie przez naszą delegację I miejsca w zawodach polegających na układaniu na czas alfabetu łotewskiego.

Drugi dzień pobytu również obfitował w wiele intersujących wydarzeń. Uczestniczyliśmy w seminarium dot. opieki nad mieszkańcami domów opieki organizowanego przez Centrum Doskonalenia Zawodowego i Nadzoru „AISMA” (Łotwa). Uczestnictwo w prelekcji pozwoliło na wymianę cennego doświadczenia oraz poszerzenie wiedzy. Nie zabrakło również czasu  na poznanie skarbów turystycznych i historycznych okręgu Dagda, odwiedziny stolicy Łotwy – przepięknej Rygi oraz udziału w folklorystycznym festynie św. Anny w Dagdzie.

Ostatniego dnia pobytu zapoznaliśmy się z działalnością Centrum Zdrowia  i Opieki Społecznej „Dagda”. Ośrodek świadczy opiekę stacjonarną nad osobami wymagającymi całodobowej pomocy, działają poradnie lekarzy specjalistów, laboratorium, rehabilitacja oraz pracownia USG i RTG. Ponadto świadczone są usługi zdrowotne dla mieszkańców okręgu Dagda.

Pobyt zwieńczył finalny obiad z Przewodniczącą Rady Dagda Sandrą Wiskure i Andrisem Bandunsem w Wiejskim Dworze w Andrupen – to tu 27 stycznia 2005r. podpisany został list intencyjny pomiędzy Powiatem Hajnowskim i Rejonem Kraslawia, stanowiący podstawę wspólnej współpracy, która rozwija się do dziś.

Dom Pomocy Społecznej Rokitnik

 

Delegacja z Rokitnika na Łotwie

Delegacja z Rokitnika na Łotwie

Delegacja z Rokitnika na Łotwie

Delegacja z Rokitnika na Łotwie

 

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi