Podlaski System Informacyjny E-zdrowie

Kategoria: Informacje prasowe

Rejestracja do poradni bez konieczności wychodzenia z domu oraz możliwość wglądu do dokumentacji medycznej za pomocą jednego kliknięcia myszką – cyfrowe mrzonki stają się wygodną rzeczywistością. Od marca 2011 r. Starostwo Powiatowe w Hajnówce jest beneficjentem w Projekcie „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”. Projekt realizowany jest w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego IV oś priorytetowa  Społeczeństwo Informacyjne. Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie jest przedsięwzięciem  mającym poprawić dostęp ludności woj. podlaskiego do służby zdrowia. Swym zakresem obejmuje informatyzację szpitali ułatwiających zarządzanie placówkami oraz przepływ informacji między nimi. W konsekwencji przyspieszy to proces leczenia oraz skróci procedury administracyjne. Tyle projektowej teorii – a jak e-Zdrowie wygląda w praktyce z perspektywy pacjenta?

Zalogowanie się do systemu oznaczać będzie możliwość rejestracji wizyty w poradni przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu i długich oczekiwań w kolejce. Co więcej, portal umożliwia podgląd dokumentacji medycznej, jej wydruk bez konieczności wizyty w poradni a także lekturę aktualności np. o programach profilaktycznych oraz porady nt. zdrowego trybu życia czy przygotowaniu do badań.

Hajnowski SP ZOZ jest jednym z dwudziestu sześciu szpitali, które uczestniczą w projekcie. Aktualnie w Województwie Podlaskim trwają prace nad wdrożeniem system – w tym także w hajnowskim szpitalu. Ale zarejestrować możemy się już dziś – zajmie to kilka minut.

REJSTRACJA W SYSTEMIE KROK PO KROKU

  1. otwórz stronę www.ezdrowie.wrotapodlasia.pl
  2. W prawym górnym rogu monitora kliknij polecenie „Załóż konto”
  3. Kliknij opcję „Zarejestruj się jako pacjent”
  4. Wypełnij formularz, następnie kliknij opcję „Załóż konto”
  5. Na skrzynkę mailową, podaną w formularzu otrzymasz link aktywacyjny. Podane w nim zostanie hasło aktywujące Twój Portal Pacjenta. Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o zmianę hasła zgodnie z podanymi wytycznymi (hasło musi zawierać m.in. dużą literę, cyfrę oraz znak specjalny). Uwaga! Na obecną chwilę portal nie przewiduje możliwości zmiany hasła,  nowoutworzone dla pewności zanotujmy.
  6. Panel pacjenta:

panel pacjenta

Założenie konta na Portalu uprawnia pacjenta do korzystania z części informacyjnej oraz elektronicznej rejestracji. Aby skorzystać z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej konto musi zostać aktywowane w SP ZOZ w Hajnówce. Po okazaniu dowodu osobistego oraz loginu (podanego w mailu) pacjent otrzyma PIN, który po wpisaniu aktywuje konto na portalu.

Podlaski System Informacyjny e –Zdrowie to jeden z wielu kroków ku informatyzacji służby zdrowia. O modernizacji systemu w hajnowskim SP ZOZ będziemy systematycznie informować.

Katarzyna Nikołajuk

konsultacja merytoryczna: Danuta Ługowoj

plakat

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi