Powiatowy Szkolny Związek Sportowy informuje: Lekkoatleci na start

Kategoria: Sport

Ostatnie dwa miesiące roku 2015/2016 w ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego, zostaną zdominowane przez królową sportu – lekkoatletykę.

Pierwsi do rywalizacji stanęli czwórboiści ze szkół podstawowych, a następnie w wybranych konkurencjach indywidualnych - gimnazjaliści.

 Gimnazjada LA na szczeblu powiatowym odbyła się 9 maja 2016r. na stadionie OSiR Hajnówka. W sześciu konkurencjach biegowych(100m, 300m, 600m., 1000m., 2000m., sztafeta 4x 100m.), w dwóch konkurencjach rzutowych (pchnięcie kulą, rzut oszczepem) i skoku w dal rywalizowało 85 zawodników i zawodniczek z siedmiu szkół powiatu hajnowskiego.

Był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Finałami Grupy Południowej, które odbędą się dnia 20.05.2016 r. o godz.10.00 na stadionie MOSiR w Białymstoku.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce.

Sędziami konkurencji byli nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczących szkół, pracownicy OSiR oraz Roman Sacharczuk (trener sekcji LA KS.Puszcza – Parkiet Hajnówka.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hajnówce.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

DZIEWCZĘTA

100 m.

                         I  miejsce – KOZŁOW MARTA (PG Narew) - 14,93

                        II miejsce -  SIELEWIESIU NATALIA (PG Czyże) - 15,21

                       III miejsce -  ŁAPIUK ALEKSANDRA (PG Dubiny) – 15,25

300 m.

                         I miejsce – KARPIUK DIANA (PG 2 Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka)  - 49,44

                        II miejsce – NIEPOGODAGABRIELA (PG Dubiny) – 52,89

                       III miejsce – JAKONIUK AGATA (PG Dubiny) – 66,17

                                                                                      600 m.

                         I miejsce -  KARPIUK DIANA (PG 2 Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 1.51,35

                        II miejsce – ZINCZUK JULIA (PG 3 HAJNÓWKA) - 1.59,41

                       III miejsce – NIKOŁAJUK SYLWIA (PG Czyże) – 2.15,43

                                                                                     1.000 m.

                         I miejsce – WIERTEL NATALIA (PG 2 Hajnówka) – 3.30,71

                        II miejsce – KRYWOSZEJ OLIWIA (PG 1 Hajnówka) – 4.15,63

                       III  miejsce – KIEŁBASZEWSKA WERONIKA (PG 3 Hajnówka) – 4,18,64

Skok w dal

                         I miejsce – ZINCZUK JULIA (PG 3 Hajnówka) – 4,29

                        II miejsce – TROFIMIUK ALINA (PG Czyże) – 3,97

                       III miejsce – TUROWSKA MOONIKA (PG 3 Hajnówka) – 3,87

                                                                                 Pchnięcie kulą

                         I miejsce – CHARKIEWICZ OKSANA (PG 2 Hajnówka)) – 8,80

                        II miejsce – STEAPANIUK JUSTYNA (PG 2 Czyże) – 8,70

                      III miejsce -  RUTA JOANNA (PG 2 Hajnówka) – 8,66

                                                                                 Rzut oszczepem

                         I miejsce – GRABIAK JULITA (PG 2 Hajnówka)) – 23,30

                        II miejsce – PIETRUCZUK AGNIESZKA (PG Narew) – 12,90

                       III miejsce – PAWLUCZUK WIKTORIA (PG 3 Hajnówka) – 12,50

                                                                               Sztafeta 4 x 100 m.

                         I miejsce – PG 2 Hajnówka (Klimiuk J., Wiertel N., Karpiuk D., Grabiak J.) – 1.00,66                                                                          

                        II miejsce -  PG Czyże ( Michaluk M., Sielwiwesiuk N., Trofimiuk A., Zabrocka A.) – 1.02,61

                      III miejsce  – PG 3 Hajnówka (Poskrobko S., Turowska M., Zinczuk J., Turowska M.) – 1.02,93                                                                              

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA DZIEWCZĄT

I miejsce PG 2 HAJNÓWKA – 6 złotych, 0 srebrnych, 1 brązowy

                                                                                            

II miejsce PG 3 HAJNÓWKA  - 1 złoty, 1 srebrny, 4 brązowe

 

III miejsce PG NAREW – 1 złoty, 1 srebrny, 0 brązowych

 

IV miejsce PG CZYŻE - 0 złotych, 4 srebrne,1 brązowy

 

V miejsce PG DUBINY - 0 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe

 

VI miejsce PG 1 HAJNÓWKA  - 0 złotych, 1 srebrnych, 0 brązowych

 

 

CHŁOPCY

100 m.

                        I miejsce – SIMONIUK DAWID (PG DNJB Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 12,14

                       II miejsce – GOLONKO ADRIAN (PG 3 Hajnówka) – 12,19

                      III miejsce – CHARYTONIU OSKAR (PG 2 Hajnówka) – 12,52

300 m.

                     I miejsce – ROMAŃCZUK MAREK (PG DNJB Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 41,69

                       II miejsce – TOMASZUK KACPER (PG 1 Hajnówka -„Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 42,25

                      III miejsce – GOLONKO ADRIAN (PG 3 Hajnówka) – 42,69

600 m.

                        I miejsce – SAWKO MATEUSZ (PG DNJB Hajnówka) – 1.37,90

                       II miejsce – ZANKIEWICZ ŁUKASZ (PG NAREW) – 1.41,21

                      III miejsce – BOROWSKI JAKUB (PG 3 Hajnówka) – 1.46,70

1.000 m.

                  I miejsce – ROMAŃCZUK MAREK (PG DNJB Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 3.00,12

                       II miejsce – WASILUK MATEUSZ (PG 2 Hajnówka) – 3.15,42

                      III miejsce – KILP KARL (PG 2 Hajnówka) – 3.24,63

2.000 m.

                        I miejsce – CHODAKOWSKI PATRYK (PG Narew- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 7.24,82

Skok w dal

                        I miejsce – SIMONIUK DAWID (PG DNJB Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 5,55

                       II miejsce – BUGWIN TOMASZ (PG 2 Hajnówka) – 5,23

                      III miejsce – MOROZ PIOTR (PG 2 Hajnówka) – 5,03

Pchnięcie kulą

                        I miejsce – MOROZ PIOTR (PG 2 Hajnówka) – 12,76

                      II miejsce – OWERCZUK MARCIN (DNJB Hajnówka- „Puszcza” Parkiet Hajnówka) – 11,00

                      III miejsce – WIERCIŃSKI KACPER (PG 2 Hajnówka) – 10,22

Rzut oszczepem

                        I miejsce – JÓŹWIK MATEUSZ (PG 2 Hajnówka) – 36,60

                       II miejsce – KULESZA RAFAŁ (PG 2 Hajnówka) – 35,90

                      III miejsce – KRAWCZUK SZYMON (PG 2 Hajnówka) – 33,80

Sztafeta 4 x 100 m.

                        I miejsce – PG 2 Hajnówka (Bugwin T., Charytoniuk O., Moroz P., Krawczuk Sz.) – 52,17

                      II miejsce – PG DNJB Hajnówk (Owerczuk M.,Simoniuk D., Romańczuk M.,Sawko M.)  – 52,83

                     III miejsce – PG Narew (Kos O., Zankiewicz Ł., Łukaszuk B., Smoktunowicz D.)

 

KLASYFIKACJA MEDALOWA CHŁOPCÓW

I miejsce PG DNJB HAJNÓWKA – 5 złotych, 2 srebrne, 0 brązowych

 

II miejsce PG 2 HAJNÓWKA - 3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe

 

III miejsce PG NAREW – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy

 

IV miejsce PG 3 Hajnówka - 0 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe

 

V miejsce PG 1 Hajnówka - 0 złotych, 1 srebrny, 0 brązowych

 

VI miejsce PG DUBINY- 0 złotych, 0 srebrny, 0 brązowych

 

VII miejsce PG CZYŻE - 0 złotych, 0 srebrnych, 0 brązowych

Organizatorzy życzą wielu sukcesów sportowych na półfinałach i finałach wojewódzkich.

                                                                                                           

                                                                                                            Przewodniczący Powiatowego SZS

                                                                                                                            Janusz  Ludwiczak

 

01_27.jpg

03_20.jpg

04_16.jpg

05_15.jpg

08_17.jpg

11_15.jpg

13_12.jpg

16_9.jpg

17_8.jpg

21_7.jpg

23_6.jpg

24_6.jpg

25_8.jpg

28_5.jpg

30_7.jpg

31_4.jpg

32_4.jpg

34_3.jpg

35_3.jpg

36_2.jpg

37_2.jpg

38_0.jpg

39_2.jpg

40_1.jpg

44_2.jpg

47.jpg