Bezpłatne badania w kierunku raka płuc

Kategoria: Zdrowie

Niebezpieczny i zabójczo skuteczny – na początku nie daje żadnych objawów, a gdy te już się pojawią – zwykle jest już za późno, bowiem działa błyskawicznie i dziesiątkuje na pozór zdrowe osoby. Mowa o raku płuc - podstępnej chorobie, z którą  co roku musi się zmierzyć  średnio 20 tys. osób. A ma  być jeszcze gorzej - lekarze przewidują, że w ciągu  10.  lat liczba zachorowań na raka płuc może wzrosnąć nawet o 40%. A co najsmutniejsze – śmierć fundujemy sobie na własne życzenie, bowiem na raka płuca zapadają niemal w 90 proc. przypadków nałogowi palacze tytoniu. Ale zagrożeni są także niepalący, którzy wdychają dym nikotynowy czyli tzw. bierni palacze – wyrazistym porównaniem dla Czytelnika niechaj pozostanie fakt, że osoba, która towarzyszy wypaleniu 20. papierosów dziennie, sama "wypala" pięć. Aby uchronić się przed rakiem płuc wystarczy [tylko/aż] rzucić palenie tytoniu oraz regularnie się badać.  W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych mieszkańcy powiatów: hajnowskiego, zambrowskiego, siemiatyckiego, sokólskiego i wysokomazowieckiego, którzy spełniają poniższe warunki:

•wiek od 50 do 70 lat;

•palą papierosów lub innych wyrobów tytoniowych min. 1 paczkę dziennie przez 20 lat  obecnie lub w przeszłości;

•są narażone na ekspozycje czynników rakotwórczych;

•niezależnie od wieku ze wskaźnikiem odsetkowym EFV1<70% wartości należnych,

mogą BEZPŁATNIE wykonać badanie niskodawkowej tomografii komputerowej klatki piersiowej. Badania wykonywane są w LUX MED Diagnostyka Bielsk Podlaski na  podstawie pisemnego skierowania od lekarza dowolnej specjalizacji (wzór skierowania udostępniony na stronie internetowej www.luxmed-diagnostyka.pl i www.luxmed.pl, otrzymanie skierowania jest też możliwe na miejscu, w Placówce w Bielsku Podlaskim). Wynik badania zostanie przekazany na nośniku CD/DVD do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, celem dokonania interpretacji (opisu) – w przypadku stwierdzenia podejrzenia zmian z badanym pacjentem bezpośrednio będzie kontaktował się Instytut.

Warto skorzystać z oferty - tomografia komputerowa jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym i trwa zaledwie 5 minut. Tylko 5 minut wystarczy, by zadecydować  o zdrowej przyszłości – tomografia  pozwala bowiem na bardzo wczesne wychwycenie nawet kilkumilimetrowych zmian w płucach, co zwiększa szanse na skuteczne leczenie operacyjne.

Aby wziąć udział w programie i bezpłatnie się przebadać należy zgłosić się ze skierowaniem i dokumentem tożsamości do:

LUX MED Diagnostyka Bielsk Podlaski

ul. Kleszczelowska 1

od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

Telefon kontaktowy do Pracowni:  (85) 730 21 71 –umawianie badań

UWAGA: BEZPŁATNE BADANIA będą wykonywane tylko do 16.12 2016r.

źródło:http://www.luxmed-diagnostyka.pl/dla-pacjentow/oferta/wczesne-wykrywanie-raka-pluc

Katarzyna Miszczuk

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi