Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Hajnówce

Kategoria: Informacje prasowe

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa W dniu 13 stycznia 2017 r. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku otworzyło nowy budynek Terenowego Oddziału w Hajnówce.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Dyrektor Narodowego Centrum Krwi – p. Beata Rozbicka, Dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej w Ministerstwie Zdrowia – p. Agnieszka Beniuk – Patoła, przedstawiciele lokalnych władz – w tym Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk, a także przedstawiciele uczelni wyższych oraz szkół, służb mundurowych, duchowni, a także dawcy krwi.

Terenowy oddział ma za zadanie pobieranie krwi od honorowych krwiodawców z rejonu powiatu hajnowskiego, prowadzenie banku krwi dla SP ZOZ w Hajnówce oraz wykonywanie badań również na potrzeby hajnowskiego szpitala. Budowa oddziału była niezbędna ze względu na poprawę komfortu obsługi Honorowych Dawców Krwi w Hajnówce oraz rokroczny wzrost liczby donacji.  Nowoczesny budynek posiada szereg udogodnień zarówno dla Honorowych Dawców Krwi, jak i dla całego personelu Terenowego Oddziału.

Inwestycja, którą z sukcesem zrealizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku to cenna inicjatywa, która z pewnością usprawni proces poboru krwi i – mam nadzieję – przyciągnie nowych, potencjalnych dawców, których krew będzie w stanie uratować zdrowie i życie osób, które jej potrzebują. Cieszę się, że powiat hajnowski miał w projekcie swój mały udział – mówi Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk. Przypomnijmy – w trakcie VI sesji Rady Powiatu w kwietniu 2015r., radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności gruntowej. Tym samym została zbyta w trybie bezprzetargowym działka nr 3370 będąca własnością powiatu na rzecz inwestora, jakim jest RCKiK w Białymstoku. To właśnie na tym terenie dziś funkcjonuje Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Hajnówce. Za dotychczasowe wsparcie działań Terenowego Oddziału Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk, Burmistrz Miasta Jerzy Sirak, Dyrektor SP ZOZ Grzegorz Tomaszuk oraz dr Wiktor Sacharczuk otrzymali podziękowania z rąk Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, prof. dr hab. n. med. Piotra Marka Radziwona.

Budynek otworzy nową kartę w historii prężnie działającego Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Hajnówce.  Po cichu mamy nadzieję, że przyczyni się także do zwiększenia liczby honorowych dawców. Bo krew to najcenniejszy lek ratujący zdrowie i życie, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Krew ratuje pacjentów w stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddawania krwi - nie wiąże się to z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia dawcy. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny w nowoczesnym budynku, w pełni do tego przystosowanym. Zachęcamy do kontaktu:

Terenowy Oddział w Hajnówce

Adres ul. Doc. Adama Dowgirda 7, 17-200 Hajnówka

Telefon 85 684-30-05

Fax 85 684-30-05

Email jnaspinska@rckik.bialystok.pl

Katarzyna Miszczuk

w tekście wykorzystano materiały prasowe RCKIK w Białymstoku

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

Otwarcie Terenowego Oddziału Krwiodawstwa

 

 

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

Hajnowski Dom Kultury ogłasza  XI PRZEGLĄD NA HAFT I KORONKĘ – Powiatu Hajnowskiego 2018

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Spotkajmy się na ławeczce – czyli promocja książki, 16.03.2018

                     Więcej zapowiedzi