Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Hajnówka 2017

Kategoria: Sport
zawodyTeren Starej Stacji Kolejki Leśne w Hajnówce, 19 marca 2017 r, po raz pierwszy w historii miasta, stał się miejscem rywalizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych województw lubelskiego i podlaskiego.
Pomimo niesprzyjającej aury pogodowej młodzi zawodnicy dzielnie rywalizowali o medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Hajnowskiego, Burmistrza Miasta Hajnówka oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Hajnówka. Atmosferę zawodów niewątpliwie podgrzała reprezentantka gospodarzy Małgorzata KARPIUK, która zdecydowanie zwyciężyła w biegu na dystansie 2,5 km uzyskując czas 9,04 min. Małgorzata, na co

dzień reprezentuje KS Puszcza Hajnówka, wspierany przez firmę Parkiet Hajnówka. Spośród zawodników naszego województwa miejsce na drugim stopniu podium wywalczyła Julia RACEWICZ z KS Podlasie Białystok, w biegu na dystansie 1,5 km z wynikiem 5.49 min. Miejsca trzecie i brązowe medale wywalczyli zawodnicy KS Technik Augustów Dawid MAKSIMOWSKI w biegu na dystansie 2 km z czasem  6.23 min i Jakub GAWĘDZKI, który dystans 3 km pokonał w czasie 9.34 min. Rywalizację klubową na pierwszym stopniu podium zakończyli zawodnicy KS Podlasie Białystok uzyskując 15 punktów, drugie miejsce KS Prefbet Śniadowo Łomża – 10 punktów i na trzeciej pozycji AZS UMCS Lublin 8 punktów. Zawodnicy obu województw zdobyli po 40 punktów. Komunikat zawodów znajduje się na stronie:

KomunikatHajnówka2017

Za sprawny przebieg zawodów dziękujemy współorganizatorom oraz podmiotom wspierającym organizację Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych a mianowicie Burmistrzowi Miasta Hajnówka, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Hajnówka, Staroście Powiatu Hajnowskiego, Dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji, Właścicielowi Zajazdu „Wrota Lasu”, Dyrektorowi Hajnowskiego Domu Kultury,TV POdlasie,  Firmie Parkiet Hajnówka, Kierownikowi Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i Prezesowi Klubu Sportowego Puszcza Hajnówka.

„Organizację zawodów Dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej”

Roman Sacharczuk

Fotorelacja TUTAJ

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

zawody

 

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

Zapraszamy na ferie w regionie

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

KONCERT NOWOROCZNY, 20.01.2018

Spacer tematyczny "Skrzydlata zima", 20.01.2018

 

 

                     Więcej zapowiedzi