Ruszyły zapisy na XVII Półmaraton Hajnowski!

Kategoria: Sport

Solidna dawka sportowych emocji, rodzinna atmosfera, i ten puszczański klimat – tak w wieeeelkim skrócie można opisać Półmaraton Hajnowski – jedną z najciekawszych imprez sportowych w regionie Puszczy Białowieskiej.  "Zapraszamy do Krainy Żubra" - pod takim hasłem 20 maja 2017 roku po raz XVII miłośnicy biegania spotkają się w Puszczy Białowieskiej. Przed uczestnikami nie lada wyzwanie: trasa Hajnówka – Białowieża licząca ok. 21km.  Bieg trybami Puszczy Białowieskiej umili dźwięczny śpiew ptaków,  zaś rozłożyste korony często stuletnich ochronią przed słońcem – bliskość natury sprawia, że wysiłek staje się prawdziwą przyjemnością.

Impreza organizowana już od 17 lat cieszy się dużą popularnością wśród fanów sportu. W dniu imprezy Hajnówka zamienia się w mapę świata – na trasie można spotkać biegaczy z rożnych stron Polski oraz zagranicy: dotychczas puszczański matecznik odwiedzili biegacze  z Francji, Litwy, Włoch a nawet dalekiej Japonii.

Organizatorzy, jak co roku, nie zawiodą – uczestnicy zostaną objęci opieką medyczną, na samej trasie zorganizowane będą  punkty odżywcze na trasie biegu i mecie, ponadto każdy uczestnik może liczyć na prysznic w Parku Wodnym oraz pożywny obiad regeneracyjny po wyczerpującym biegu. Na maratończyków czeka też szereg ciekawych atrakcji: każdy startujący otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal, weźmie udział w losowaniu nagród, ponadto wszyscy zawodnicy będą mogą mogli skorzystać z godzinnego karnetu w Parku Wodnym w Hajnówce do wykorzystania w dniach 18 – 21 maja 2017r. (dołączony do pakietu startowego). Maraton zwieńczy impreza integracyjna – będzie pysznie i wesoło!

Organizatorem imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Przy wsparciu samorządu województwa i sponsorów już 20.05.2017r. wszystkich miłośników sportu zapraszamy na szlaki Puszczy Białowieskiej!

Białowieski matecznik to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej – pieszej, rowerowej, nordic walking. Wszystkich fanów aktywnego wypoczynku zachęcamy do udziału również w innych imprezach sportowych, organizowanych w regonie. Już 10.09. br. zapraszamy wszystkich na ogólnopolski Puchar Polski Nordic Walking, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polską Federację Nordic Walking! Po raz pierwszy w historii na skraju żubrowego matecznika będzie miał miejsce finał imprezy.

 Już w najbliższy poniedziałek, 3 kwietnia 2017r. od godz. 8.00, ruszają zapisy do naszego biegu. Zgłoszenia należy dokonać wyłącznie drogą elektroniczną. Bezpośredni link: http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=772

Wydawanie pakietów startowych w przeddzień – 19.05.2017r. w biurze zawodów w Amfiteatrze Miejskim w Hajnówce w godzinach 15.00 – 21.00 oraz w dniu zawodów od 8.00 do 9.30 – po okazaniu dowodu osobistego i podpisaniu formularza o zdolności do udziału w biegu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do Parku Wodnego w Hajnówce. W ramach współpracy Dyrektor pływalni funduje wszystkim zawodnikom godzinny bilet wstępu do wykorzystania w dniach 18 - 21 maja 2017r. (dołączony do pakietu startowego). Zawodników, którzy będą w Hajnówce od czwartku, zapraszamy po odbiór pakietów po uzgodnieniu telefonicznym - 604 153 073.

Po zakończeniu części sportowej odbędzie się impreza integracyjna. Osoby towarzyszące zawodnikom, chcące uczestniczyć w biesiadzie, dokonują wpłaty na podane w regulaminie konto w wysokości 35,00 zł (zestaw dziecięcy - 15  zł) do dnia 05.05.2017r. - opłata nie podlega zwrotowi.

Zapisy na półmaraton:

ZAPISY ELEKTRONICZNE:

http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=772

Więcej o Półmaratonie na stronie www.osir.hajnowka.pl

Region Puszczy Białowieskiej to idealne miejsce do uprawiania aktywnych form turystyki.  Przyjedź i przekonaj się.

Katarzyna Miszczuk

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi