ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH w ZSZ w Hajnówce

Kategoria: Oświata

86 tegorocznych abiturientów Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce zebrało się piątek 28 kwietnia w szkolnej auli na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Pożegnali ich uczniowie niższych klas, dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych i pracodawców.

Uroczystość rozpoczęła podniosła ceremonia przekazania przez maturzystów Sztandaru Szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrała pani dyrektor Eugenia Karwowska, która podkreśliła, że zakończenie edukacji na szczeblu ponadgimnazjalnym jest wstępem do dorosłego życia, pełnego wyzwań i niełatwych decyzji. Ukończenie ZSZ to dobry początek nowego życiowego etapu, gdyż uzyskane w naszej szkole świadectwo i dyplom zawodowy ważne będą nie tylko w kraju, ale też w całej Unii Europejskiej. Pani dyrektor przypomniała dokonania uczniów, zarówno te naukowe, jak i artystyczne czy sportowe. Życząc młodzieży powodzenia na egzaminach i trafnych życiowych wyborów, wyraziła nadzieję, że przyszłość przyniesie maturzystom same sukcesy i „nie zabraknie im zapału, entuzjazmu oraz wiary w możliwość realizacji marzeń”.

Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy wyróżnili się doskonałymi wynikami w nauce i sporcie, wzorowym zachowaniem, udziałem w konkursach, zaangażowaniem w działalność społeczną, niezapomnianymi występami artystycznymi.

Specjalną nagrodę Starosty Powiatu Hajnowskiego za najlepsze wyniki w nauce otrzymał Kamil Bartoszewicz, uczeń klasy 4 technikum ekonomicznego. Wręczyła ją Kamilowi wicestarosta pani Jadwiga Dąbrowska, która zwracając się do abiturientów stwierdziła, że mają oni za sobą ważny etap- ukończenie dobrej szkoły. Podkreśliła, że niezależnie od tego, jak potoczą się ich losy, czy będą zdawać maturę i kontynuować edukację, czy też zdecydują się na podjęcie pracy zawodowej, wiedza i doświadczenia zdobyte w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce zapewnią im dobry start w dorosłe życie.

Wyróżniający się absolwenci technikum budownictwa odebrali nagrody z rąk przedstawicielek przedsiębiorstwa budowlanego Budimex Danwood S.A. Firma ta od kilku lat współpracuje z ZSZ i funduje stypendia najlepszym uczniom tej specjalności.

Nasza szkoła słynie z dużej liczby honorowych dawców krwi, wśród nich jest aż 41 maturzystów. To im pani Mirosława Szpilko, opiekun Szkolnego Koła PCK, przekazała nagrody Zarządu Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Hajnówce. Zwracając się do licznego grona abiturientów-krwiodawców, powiedziała: „Wasza postawa i zaangażowanie sprawiają, że świat staje się lepszy. To dzięki Wam ktoś będzie mógł świętować kolejne urodziny, spędzić kolejne wakacje, czy po prostu przeżyć kolejny dzień. Wierzę, że szlachetna idea pomocy bliźniemu będzie Wam towarzyszyła przez całe życie.”

Zakończenie roku szkolnego było dla maturzystów i ich nauczycieli okazją do podsumowania minionych czterech lat. Pomogli im w tym uczniowie klasy czwartej technikum żywienia, którzy przedstawili prezentację złożoną ze zdjęć ukazujących najbardziej pamiętne szkolne chwile. Z rozbawieniem, ale i rozrzewnieniem przyglądaliśmy się nieopierzonym, lekko przestraszonym pierwszoklasistom, przypominaliśmy sobie występy uczniów wcielających się na szkolnej scenie w niezwykłe role np. królów czy szamanów, oglądaliśmy pamiątkowe fotografie z praktyk odbywanych w kraju i za granicą. Jest co wspominać i, jak powiedziała pani dyrektor Eugenia Karwowska, pozostaje mieć nadzieję, że dobre wspomnienia z lat spędzonych w szkole przetrwają na zawsze w pamięci świeżo upieczonych informatyków, ekonomistów, mechaników, budowlańców i specjalistów żywienia.
 

                                                                Anna Cyruk

GALERIA ZDJĘĆ

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Wiosenne dekoracje na okno – 23.02

Kino Cinema Lumiere – 26.02

 

                     Więcej zapowiedzi