Powiatowy Fundusz Stypendialny im. prof. Simony Kossak

Od 2007 r. decyzją Rady Powiatu Hajnowskiego uczniowie powiatowych szkół (są to: Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego, Zespół Szkół Ogólnokształcących), którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, mogą starać się o stypendium w ramach Powiatowego Funduszu Stypendialny im. prof. Simony Kossak. Pomoc przyznawana jest na czas trwania roku szkolnego, obejmującego 10 miesięcy. Fundusz został powołany w trosce o rozwój uzdolnionych uczniów. Decyzją Zarządu Powiatu Hajnowskiego w obecnym roku szkolnym stypendium przyznane zostało 86 stypendystom:   10ciu uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie, 54. z II Liceum Ogólnokształcącemu z DNJB w Hajnówce oraz 22. z Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce. W trzynastoletniej historii funduszu liczba nagrodzonych uczniów jest najwyższa.

Tendecncja wzrostowa  liczby stypendystów odzwierciedla także pozytywne zmiany, jakie zaszły w hajnowskich szkołach w zakresie polepszenia poziomu nauczania.

W roku szkolnym 2020/2021 na stypendia dla zdolnych uczniów z powiatowych szkół samorząd Powiatu Hajnowskiego przeznaczył  131 tys. zł.

Od początku istnienia funduszu stypendialnego sięgającego 2007 r., wsparcie otrzymało 658 uczniów w kwocie 1 175 500,00 zł.

Głównym źródłem finansowania Powiatowego Funduszu Stypendialnego są środki budżetu powiatu. Fundusz ma jednak charakter otwarty: każdy, kto chciałby pomóc w realizacji marzeń uzdolnionych młodych ludzi może dokonać wpłaty na konto: 54 1240 5211 1111 0000 4928 4061. Zachęcamy wszystkich do pomocy.

WSPIERAJĄ NAS:

Logo ANDREWPOLFirma ANDREWPOL Andrzej Pryczynicz

Logo piekarni PODOLSZYŃSCYPiekarnia Podolszyńscy

LOGO MAKSBUDPrzedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD

Starosta Hajnowski dziękuje w/w przedsiębiorcom za wsparcie Powiatu Hajnowskiego w wysiłku wspomagania młodzieży w ramach Powiatowego Funduszu Stypendialnego  im. prof. Simony Kossak. Dziękujemy za zrozumienie oraz podzielanie idei funkcjonowania Funduszu, a także znaczącą pomoc w realizacji misji, jaką jest inwestycja w lepszą przyszłość i rozwój uzdolnionych uczniów.

Powiatowe Fundusze Stypendialne